18 yaşında cinayete kurban gitti, geriye “22 yıl daha yaşar mıyım” dediği video kaldı

18 yaşında cinayete kurban gitti, geriye

Durum, dün merkeze ast Aksaray Mahallesi Kuleli Sokak’taki abes bir arazi üzerinde bulunan barakada meydana geldi.

İddiaya kadar, cinayet şüphelisi Salih Yılmaz C. arkadaşlarını arayarak “sevgilimi öldürdüm” dedi. Bunun üzerine durum yerine giden şüphelinin arkadaşları 18 yaşındaki ‘Bahar Bal’ takma ismini kullanan Emine Fulya Akçelebi’yi kanlar içerisinde tembel görür görmez polise haber verdi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Durum Yeri İnceleme ekipleri, bölgede emniyet çemberi oluşturarak çalışma yaptı. Yapılan çalışmada genç kadının vücuduna çok sayıda bıçak darbesi alarak öldürüldüğü saptandı. sonra genç kadının cesedi otopsi tamamlanmak üzere Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

“22 sene daha yaşar mıyım” videosu paylaşmış

Herkesin ismini “Bahar Bal” olarak bildiği Emine Fulya Akçelebi’nin ise takma ismiyle açtığı sosyal ağ hesabından takriben 3 hafta önce playback yaparak paylaştığı videoda “22 yaşındayım, 22 sene daha yaşar mıyım” ifadelerinin yer aldığı görüntüler kaldı. Kızlarının öldürüldüğünü öğrenen aile ise bugün hastane morguna geldi. Otopsi işlemlerini bekleyen acılı ailenin, kızlarının katilinin yakalanıp en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Şüphelinin çoğu kaydı var

Canice sonrası arkadaşlarını aradıktan sonra olay yerinden kaçan belirsiz Salih Yılmaz C.’nin ise birçok suçtan kaydığı olduğu ortaya çıktı. Şüphelinin daha öncede bir kadını darp ettiği, uyuşturucu ve birçok tartışma olayına karıştığı öğrenildi. Şüphelinin yakalanması için İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesince fazla sayıda ekip oluşturuldu. Zanlının yakalanması için çalışmalar sürüyor.

öte yandan cinayetin işlendiği baraka da gündüz görüntülendi.

Kamil Cankılıç – Rıdvan Yeşilırmak
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir