2021 FED toplantısı ne zaman? FED faiz kararı ne zaman açıklanacak, Türkiye saati kaç? FED faiz kararı ne olur?

2021 FED toplantısı ne zaman? FED faiz kararı ne zaman açıklanacak, Türkiye saati kaç? FED faiz kararı ne olur?

Piyasalarda bu hafta ABD Merkez Bankası’nın (Fed) toplantısı ile yoğun haber ve bilgi gündemi takip edilecek. Sıkı bir şekilde uygulanan koronavirüs tedbirleri ve salgının ülke ekonomilere etkisi konusunda risklerin devam ettiğini dile getiren yetkililer sebebiyle piyasalarda takviye paketlerine ilişkin beklentilerin artması ise yatırımcıların kararlarını fazla etkiledi.

FED FAİZ KARARINI NE SÜRE AÇIKLAYACAK? TÜRKİYE SAATİ

26-27 Ocak günleri yapılacak olan toplantının peşinde karar 27 Ocak TSİ 22:00’da açıklanacak ve Türkiye saati ile 22:30’da Fed Başkanı Powell konuşması peşine düşüp takip edilecek.

ABD MERKEZ BANKASI (FED) FAİZ KARARI NE OLUR?

Analistler, yatırımcıların açıklanacak Fed’in faiz kararına odaklandığını, piyasa beklentilerinin Fed’in faizleri değişmez bırakacağı yönünde olduğunu bildirdi. Analistler, çarşamba günü açıklanacak Fed’in kararları ve ardından Fed Başkanı Jerome Powell’ın basın toplantısının yeni haftanın belli başlı gündem maddesi olacağını bildirdi. Fed’in faizlerde ve para politikasında bir değişikliğe gitmesi beklenmezken, Powell’ın söylemlerinden bilhassa bağ alım programının gelecekteki seyrine ilişkin ipuçları aranacak.

2021 FED TOPLANTISI TARİHLERİ

Buna kadar, FOMC toplantılarının 2021 yılındaki tarihleri şöyle olacak:

27 Ocak,

16-17 Mart,

27-28 Nisan,

15-16 Haziran,

27-28 Temmuz,

21-22 Eylül,

2-3 Kasım ve

14-15 Aralık.

Fed’in bu yılın geri kalanındaki 4 toplantısı ise 28-29 Temmuz, 15-16 Eylül, 4-5 Kasım ve 15-16 Aralık tarihlerinde yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir