Ailesiyle tartışınca önce intihara kalkıştı, sonra evini yaktı

Ailesiyle tartışınca önce intihara kalkıştı, sonra evini yaktı

Durum, Şahinbey ilçesi Konak Mahallesi 30 numaralı sokakta bulunan bir evde meydana geldi. İddiaya kadar, bilinmeyen bir nedenle babası ve diğer aile bireyleriyle tartışan ve psikolojik sorunları olan Murat Bal (40) isimli şahıs, ortalığı ayağa kaldırdı. Babasıyla tartıştıktan sonradan eline silah ve satır alan şahıs, aile bireylerine kırmak istedi. Şahsın saldırıları aleyhinde bere almadan evi terk eden aile bireyleri, durumu polis ve sıhhat ekiplerine bildirdi. İhbarın arkasında olay yerine çok sayıda polis ve afiyet ekibi sevk edildi.

İntihara kalkıştı, evini yaktı

Ailesinin evden çıkmasının arkasında kendisini odaya kilitleyen Murat Bal, elindeki satır ve silahla intihar etmeye çalıştı. Şahsın bütün çabalara rağmen teslim olmaması üstüne olay yerine psikologlar ve Polis Özel Hareket ekipleri sevk edildi. Eve gelen psikologlar yaklaşık 3 saat her tarafında şahsı ikna etmeye çalıştı.

Evini yakınca işlem başladı, yaka paça gözaltına alındı

Uzun zaman ikna olmayan kişi, kendini kilitlediği evini yaktı. Şahsın evi yakması üstüne olay uygun hazırlanmış yer alan itfaiye ekipleri, Özel Harekat Polislerinin desteğiyle olaya müdahale etti. Evin kapısını kırarak içeri giren polis ekipleri, takriben 3 saatlik çabanın ardındaki şahsı yaka paça yakalayarak gözaltına aldı.
Gözaltına alınan kişi ifadesi gücenmek üstüne emniyete götürülürken, olayla ilgili geniş çaplı çözümleme başlatıldı.

Said Vakkas Yağcı – Muhammet Abdulkadir Esen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir