Alkollü avukat genç kızı feci şekilde darp etti

Alkollü avukat genç kızı feci şekilde darp etti

Karabük’te B.Ü (21) isimli genç kız, avukat erkek arkadaşı S.A. kadar güç gördü. İddiaya kadar iki genç ziyarete gittikleri arkadaşlarının evinde içki almaya başladı. İlerleyen saatlerde S.A., tartıştığı B.Ü’yü koltuğa sıkıştırıp yumruklamaya başladı. Canının yandığını söylemesine karşın güç uygulamaya aralıksız kişi, B.Ü’nün çığlıklarının gerisinde üzerinden kalktı. Aldığı darbeler nedeniyle genç kızın gözü kan çanağına dönerken komşularının yardımı ile avukat olduğu öğrenilen S.A. olay yerinden uzaklaştırıldı. Soluğu polis merkezinde alan 21 yaşındaki B.Ü’nün darp raporu aldıktan sonradan davacı olması üzerine avukat hakkında uzaklaşma kararı verildi.

“Gözümü daima yumruklamaya başladı”

Yaşadığı korku anlarını İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine anlatan B.Ü, “Her zamanki gibi iki dost oturup sohbet ediyorduk. sonra bir arkadaşımızın evine gittik, içki almaya başladık. Alkolü azıcık pozitif kaçırdı. Kesintisiz bir asap halindeydi. Ben kesintisiz alttan alıyordum, arkadaşı da alttan alıyordu gerginlik çıkmasın diye. daha sonra benim kaldıramayacağım bir şey söyledi. Ben de ona sinirlendim ‘Niye öyle diyorsun’ diye bir şey söyledim. Biranda benim yanımdan ayağa kalktı. Boynumdan tuttu ve koltuğa boynumu yapıştırdı. Gözümü defalarca yumruklamaya başladı” diye konuştu.

“Can havliyle bağırmaya başladım”

Genç kız, erkek arkadaşı tarafından darp edildiği sırada öteki arkadaşından destek istediğini belirterek, “Arkadaşına tekrar tekrar kere kurtar beni, gözümü yumrukluyor canım fazla yanıyor diye. 5-10 kere yumruk atıldı gözüme. sonradan üzerimden kalktı. Dışında dürüst gitti can havliyle bağırmaya başladım. Ardından gitti, komşular açık havada çıktı. Komşulardan bir teyze geldi bağırdı çağırdı. Bende o gittikten daha sonra bahçeye hava almaya çıktım. Olayın şokuyla nefes nefese kaldım. Çünkü beklemediğim bir şeydi” dedi.

“Cam aşağıya indi, elimde kesikler oluştu”

Açık Havada nefes aldıktan sonradan eve geri döndüğünü ifade eden genç kız, “O da eve geldi. ‘Onu ben getirdim sadece ben geri götürebilirim. Hemencecik benimle gelecek’ diye ısrar etmeye başladı. daha sonra kendimi lavaboya attım. Lavabonun da kilidi yoktu. Evi kapı ve camları eskiydi. Zorlamaya başladı. O arbede de kapının camı aşağıya indi elimde kesikler oluştu. Hastanede camı çıkarttılar. Elim, kolum defalarca çizik” şeklinde konuştu. Komşularının araya girmesi ile şahsın olay yerinden uzaklaştırıldığını aktaran B.Ü, arkadaşının evine gittikten daha sonra şahsın kendisini arayarak yanına varmak istediğini ve bunu kabul etmediğini söyledi.

Olayın peşinde polis merkezine artan bir şekilde ifade verdiğini ve darp raporu alarak şikayetçi olduğunu kaydeden genç kız, zor uygulayan avukat hakkında uzaklaştırma kararı verildiğini ifade etti.

“Kadına zorlama son bulsun”

Şiddete uğrayan ne birincil ne de son birey olduğunu dile getiren B.Ü şu ifadelere yer verdi: “pek pişkin fakat ‘Pide yaptırıp geleyim mi’ diyor. Hakkımızı emanet ettiğimiz birey tarafından hakkımız gaspa uğruyor . Ben diyecek bir şey bulamıyorum. Bayan cinayetleri ve kadına şiddetin son bulmasını istiyorum. Ben ilk değilim son da değilim. Benimle birlikte binlerce, milyonlarca kadın aynı şeyi yaşadı.”,

Rıdvan Bostancı – Yasin Erdem
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir