Antalya’da kan donduran cinayetin 2 şüphelisi adliyeye sevk edildi

Antalya'da kan donduran cinayetin 2 şüphelisi adliyeye sevk edildi

Muratpaşa ilçesi Deniz Mahallesi’nde yaşamış 55 yaşındaki Süleyman Eken’den haber alamayan Diyarbakır’daki anne Sultan Akhan, 13 Ocak 2020 tarihinde Silvan Güvenlik Müdürlüğüne oğlu hakkında kayıp başvurusu yaptı. Antalya İl Güvenlik Müdürlüğü Kayıp Büro Amirliği, Eken’i bulmak için aramalar yapıldı. Eken’in öldürülmüş olabileceği şüphesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Suç Oluşturan Büro Amirliğince kurulan özel takım, emniyet kamerası ve cep telefon kayıtlarını incelemeye aldı.

Kayıtlardan Süleyman Eken’in en son bayan kuaförü O.Y. ve kardeşi M.Y. ile görüştüğünü belirleyen ekipler, incelemelerini bu yöne doğru kaydırdı. Ekipler Eken’in telefon sinyalinin son olarak Döşemealtı ilçesi Çıplaklı Mahallesi 412 Sokak’taki müstakil evden geldiğini de tespit etti. Anneleriyle yaşadığı kayıtlı O.Y. ve M.Y. kardeşlerin evinin çevresinde arama yapıldı, meslek makineleriyle kazı gerçekleştirildi. Kadavra köpeği “Melo” ile yapılan aramada Eken’in cesedi parçalanmış halde evin bahçesindeki foseptik çukurunda bulundu. Polis ekipleri, itfaiyenin desteğiyle çukurdan cesedin parçalarını çıkardı. Cesedin kafasına ulaşamayan ekipler, evin karşısındaki ormanlık alan kenarındaki toprak yığınlarında ve makilik alanda iş makinesiyle arama yaptı. bundan başka bir iş makinesi de evin bahçesindeki çukurda kafayı aramaya devam etti. Olay yeri ve savcılık incelemesinin ardındaki beden Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Ekipler ev ve çevresinde yaptıkları aramada cesedin kafa ve göğüs kafesi bölümüne ulaşamazken, çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

“Suçlamaları kabul etmediler”

Asayiş Şube Müdürlüğü Canice Ofis Amirliği’ne götürülen 2 şüphelinin, suçlamaları kabul etmedikleri ve olayla alakaları yokmuş gibi davrandıkları öğrenildi. Çelik yelek giydirilen O.Y. ve M.Y., emniyetteki işlemlerinin arkasından çelik yelekli şekilde adliyeye sevk edildi.

İsa Akar – Gazi Taş
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir