Avcılar’da bir gün arayla 2 perdeciye giren hırsızlar kamerada

Avcılar’da bir gün arayla 2 perdeciye giren hırsızlar kamerada

Durum, 20 Nisan Salı günü saat 06.30 sıralarında Avcılar Tahtakale Mahallesi Okul Yolu Caddesi üzerindeki perde satan bir dükkanda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, panelvan araçla perde satan dükkanın önüne gelen maskeli 5 birey, kepenkleri demirle kırıp, içeri girdi. Hırsızlar dakikalar içinde dükkanda yer alan 20 bin lira değerindeki malları çalarak araca götürdü. Çevredeki vatandaşların durumu fark etmesi üzerine hırsızlar, panikleyip durum yerinden uzaklaştı. Komşusunun haber vermesiyle durumu öğrenen iş yeri sahibi Yaver Aslan, dükkana gelerek ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, iş yerinde parmak izi ve emniyet kamerası çalışması yaptı. Yapılan çalışmanın peşinde polis, hırsızların yakalanması için alıştırma başlattı.

“Fazla rahatlar, kendi dükkanlarıymış gibi davranıyorlar”

Olayı anlatan meslek yeri sahibi Yaver Aslan, “20 Nisan 06.53 gibi dükkana giriyorlar. Yoldan geçen bir arkadaş görüyor raslantı. Kepengin açık olduğunu görüyor ve beni arıyor. Dükkana hırsız girdiğini söylüyor. Ben de apar topar geldiğimde baktım, kepengi yarıya değin kaldırmışlar, zorlamışlar. Baskı gözüküyor. Çok dar giriyorlar, benzeri kendi dükkanlarıymış gibi giriyor. Hiçbir panik, hiçbir şey değil. arabayı çekiyorlar, şuradaki mallara boşaltıyorlar. Rafta dikili mallar var onlara dokunamıyorlar, top mallar var rafta hepsini kapının önüne getiriyorlar. bir anda panikleyip, bazı malları alamadan kaçıyorlar. Nerden baksan 20 bin TL’lik bir zararımız var. Depodaki malları alsa, en düşük 100-150 bin TL’lik bir zararım olurdu. Zaten pandemi dönemindeyiz, hiçbir iş yapamıyoruz. Davacı olduk, dilekçeleri verdi, hiçbir gelişme yok” diye konuştu.

Benzer araç ayrı dükkana girdi

öte taraftan cadde üstünde bulunan bir başka perde dükkanında bir gün daha sonra benzer bir koşul yaşandı. Edinilen bilgiye takriben, 21 Nisan Çarşamba günü saat 06.15’te benzer plakalı araçla gelen maskeli 5 hırsız, sokak üzerindeki diğer bir dükkana geldi. İçeri girmeye çalışan hırsızlar, başarılı olamayınca dükkanın alt tarafındaki camı balyozla kırıp, içeri girdi. Hırsızlar 5 dakika içinde raflarda bulunan paketli yaklaşık ürünleri alarak, panelvan araca doldurdu. Bu sırada hırsızlar kendilerine tepki belirten bir vatandaşa tabanca çekerek onu korkuttu.

Raflardaki yeni dargın takriben 70 bin TL değerindeki ürünleri araca dolduran maskeli hırsızlar durum yerinden kaçarak uzaklaştı. İhbar üstüne durum yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis, durum yerinde kamera ve parmak izi incelemesinin peşinde şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

15 yıllık emeklerinin bir çırpıda gittiğin anlatan işyeri sahibi Eyüp Öztürk, “Sabahleyin saat 06.00 gibi bu mahallede hırsızlık, bir iki aydır aralıksız oluyor. Geldik buraya alt camı patlatmışlar. Kırılmaz cam bundan başka, balyozla kırmışlar. İçeri girdik dükkanı komple böyle talan etmişler. Baya da zararımız oldu. 15 yıllık emeğimizi bir çırpıda alıp götürdüler. Şuanda 65-70 bin TL değerinde zararımız var. Yani yapacak bir şey de kalmadı, bu pandemide bu işsizlikte, bunların bunu yapması resmen bizi bitirdiler. Stok yaptığımız ürünleri, daima de poşetli ürünleri götürmüşler” şeklinde konuştu.
Olayla ilgili çözümleme devam ediyor.

Uygar Topaloğlu
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir