Bacayı temizlemek için benzin döktü, komşusunun evini yaktı

Bacayı temizlemek için benzin döktü, komşusunun evini yaktı

Yangın Manisa’nın Alaşehir ilçesine alt Soğuksu Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben Sabri A., gece saatlerinde evin bacasını temizlemek için bacaya önce kağıt yerleştirdi peşinde bir arz yakıt döktü.

Sabri A’nın kağıtları tutuşturması sonrası alevler bacayı sardı. Sabri A.’nın yaşadığı dairenin üst katındaki baca girişinden dışarı çıkan alevler evi tutuşturdu. Çevredekilerin haber vermesi üzerine durum yerine Manisa Büyükşehir Belediyesine yan itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede durum yerine gelen ekipler yangını daha fazla büyümeden söndürmeyi başardı.

Daha Alçak katta yapılan baca temizliği sebebiyle üst kattaki dairenin tutuşmasına niçin olan yangında yaralanan olmadı. öte yandan kimsenin yaşamadığı öğrenilen konut kullanılamaz ülkü geldi.

Yangını anlatan Sabri A., “Evin bacasını temizlemek için kağıtlar yerleştirdim, daha sonra üstüne çabuk yanması için bir tedarik gaz döktüm. Kağıtları tutuştururken, alevler parladı. Üst katın yandığını görmedim. Komşular seslenince fark ettim. Böyle olacağını bilseydim gaz dökmezdim” dedi.

Yangınla ilgili soruşturma açıldı.

Hüseyin Bariz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir