Bakan Pekcan duyurdu! Esnafa kira ve gelir kaybı desteği başvurusu e devlet üzerinden alınacak

Bakan Pekcan duyurdu! Esnafa kira ve gelir kaybı desteği başvurusu e devlet üzerinden alınacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan esnafa kira ve kazanç kaybı desteği ile ilgili resmi Twitter adresi üzerinden bilgilendirmede bulundu.

Bakan Pekcan açıklamasında “ Bakanlığımıza ulaşan talepler üstüne esnaf ve sanatkarlarımız ile hakiki birey tacirlerine yönelik kira ve kazanç kaybı desteklerine tekrar tatbik imkanı sağlıyoruz. Buna tarafından destekten yararlanma şartlarını içeren fakat başvuruda bulunmayan esnaflarımız,  başvurularını bugünden itibaren 31 Mart 2021 saat 23:59’a kadar e-devlet üzerinden yapabilecektir. Uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

(2/2) Buna tarafından destekten faydalanma şartlarını taşıyan fakat başvuruda bulunmayan esnaflarımız, başvurularını bugünden itibaren 31 Mart 2021 saat 23:59’a değin e-devlet üzerinden yapabilecektir. Uğurlu olsun

— Ruhsar Pekcan (@pekcan) January 26, 2021

E-DEVLET ESNAFA KİRA VE GELİR KAYBI DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

e-devlet üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan kişiler Ticaret Bakanlığı hizmetleri aşağı bulunan Kira Destek Başvurusu (Esnaf ve Sanatkarlar ile Hakiki Birey Tacirler) ile Kazanç Kaybı Desteği Başvurusu (Esnaf ve Sanatkarlar ile Gerçek Birey Tacirler) hizmetlerini kullanarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Formu dolduran kişiler başvuruları bu adreslerden tamamlayabilirler.

KİRA DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ…

GELİR KAYBI DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir