Benzin döküp ekmek teknesini böyle yaktı

Benzin döküp ekmek teknesini böyle yaktı

Olay, Afyonkarahisar Belediyesi önünde meydana geldi. Edinilen bilgilere tarafından, kentte motosikletinin arkasına bağladığı sepetler ekmek satarak geçimini karşılayan Arif V., motosikleti arızalanınca destek dilemek için sabahleyin saatlerinde Afyonkarahisar Belediyesine gitti. İddiaya tarafından, burada yetkililer ile görüşen Arif V., yardım talebine karşılık bulamayınca belediye binasının arka tarafına park ettiği motosikletinin yanında gitgide artarak bağırıp çığırmaya başlayıp kalabalığın baş döndürücü bakışları aşağı motosikletinin ve sepetinin üstüne benzin dökerek ateşe verdi. Arkasında yan bıçağı çıkararak kendisine hasar vermeye başladı.

Polis şahsı güçlükle sakinleştirdi

Olaya önce zabıta ve belediye emniyet görevlileri müdahale etmeye çalıştı. Müdahaleyi görebilen şahıs daha fazla öfkelenerek etrafta küfürler savurmaya başladı. Ardından bölgeye gelen polis ekipleri şahsı önce sakinleştirip elindeki bıçağı alarak kendisine zarar vermesinin önüne geçti sonradan durum yerine çağrılan ambulans ile Afyonkarahisar Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Belediye destek edileceğini öne sürdü

Olayın peşinde polis tarafından çözümleme başlatılırken, Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Birimi yetkililerinden alınan bilgide ise belediye görevlilerinin motosikletle ilgili kayıt ve güvenlik sorgulaması yapıldığı esnada şahsın sinirlenerek dışarı çıktığı ve arkasından bu eylemi gerçekleştirdiği öne sürüldü.
öte yandan, hastaneye kaldırılan şahsın tedavisinin ise devam ettiği öğrenildi.

Gökten Ceylan
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir