Berna Yılmaz: Oğlumuzdan daha uzun yaşamış olmak ona ağır geldi

Berna Yılmaz: Oğlumuzdan daha uzun yaşamış olmak ona ağır geldi

Hürriyet gazetesine konuşan Berna Yılmaz,  “Uzun süren bir rahatsızlık ve ameliyat sürecinin sonunda değerli eşimi kaybettik. Mesut’un hastalığı, rahmetli oğlumuz Yavuz’un vefatından sonraki yıl yani, 2019 Ocak’ta akciğer kanseri olarak başladı. Ameliyat ve kemoterapi tedavileri neticesinde sağlığına kavuştu. 2020 Mayıs ayına dek herhangi bir sıhhat sorunu olmadı. Mayıs ayında baş dönmesi şikayetiyle doktora gittik beyninde metastaz olduğu ortaya çıktı. Hemen ameliyat oldu ama ardından umulmadık negatif ilerlemeler gerçekleşti. 46 jurnal hastane süreci başladı ve doktorlarımızın sonsuz çabalarına karşın hayata veda etti.” ifadesini kullandı. 

Yılmaz, “Özel hayatında da konuşkan biri değildi. Oğlumuzun kaybının arkasından daha da sessizleşti. Ufak oğlumuz Hasan’la iş hayatını ve özel hislerini eskisinden çok paylaşmaya başladı. Büyük torunumuz Ceylin, ona hayat ışığı, yaşamının en büyük desteği oldu. Ufak torunumuz Mesut Kaan bu duygularını katladı, son anlarına değin huzurla yaşadı. Yaşamı baştan başa, her şeyimizi paylaştığımız bir hayat yaşadık. Bütün vasiyeti oğlumuz Hasan’a verdiği nasihatlerdi. Hastanedeyken geleceği ve ailemiz için ona nasihatler verdi.” diye konuştu. 

Berna Yılmaz açıklamasında şunları kaydetti:

“Mesut ülkesini çok seven, hatta ara sıra ailesinin önüne koyan biriydi. Hayatının ardına kadar refahı, huzuru ve demokratik bir yaşamı arzuladı. Ülkeyi yöneten devlet büyüklerine her dönemde yardım olmaya çalıştı. Bilgisini, birikimini paylaşmaktan kaçınmadı. Onun için en kayda değer sorunlar; erkek şiddeti, taciz, aldatma, cinayetti. Böyle haberleri görmekten, duymaktan utanırdı. Bunların yaşanmadığı bir ülke ve dünyayı özlediğimizi konuşurduk.”
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir