Beylikdüzü’nde mahalle sakinlerini isyan ettiren olay

Beylikdüzü’nde mahalle sakinlerini isyan ettiren olay

Kavaklı Mahallesi’nde 3 katlı bir apartmanın 1’nci katında oturan aile, komşularının sokakta oynayan çocuklarına ve öteki vatandaşlara yaptırdıklarıyla canında bezdirdi. Kapının önünde oynayan çocuklara sıcak su, çamaşır suyu döken ve çöp atan komşularını her zaman kez emniyete ve kaymakamlığa şikayet ettiklerini gösteren apartman ve cadde sakinleri çözüm bulamadıklarını ifade ederek yetkililerden yardım istedi.

Apartman sakini Fethi Ergün, çocukların ve kendilerinin üzerine sürekli olarak bir şeyler döktüklerini belirterek, “durmadan korkutma ediyorlar. Çocuklar haricen oynamaz. Alacaksın çekyata bağlayacaksın diyorlar. Biz bir türlü muhabbete giremiyoruz. Diyoruz fakat gelin bir sorununuz varsa çözelim biz size muavin olalım diyoruz. Buna da gelmiyorlar. Bizi kesintisiz tehdit ediyorlar hakaret ediyorlar. Biz şikayetçi olduk kaymakamlığa gittik belediyeye gittik. Cümbür Cemaat topu birisinden birisine atıyor. Bir türlü çözüm bulamadık. Çocuğum 7 yaşında kimsesiz apartmandan 1 kat aşağıya inemiyor ‘bana bir şey yaparlar’ diyor. 3 yıldan beridir buradayım ve 3 yıldır çözüm bulamıyoruz. Çocuklarımızı nasıl eğiteceğiz bilemiyoruz” dedi.

Apartman yöneticisi Cahit Açık Fikirli ise defalarca kez mahkemelik olduklarını olayla ilgili çok defa polise gittiklerini de açıklayan Açık Fikirli, “Özellikle çocuklardan fazla rahatsız oluyor. Çocukların üstlerine bilinmez bir değişken döküyorlar. Ağaçlar kurusun diye üstlerine bilinmeyen bir sıvı döküyorlar. Biz araya girince de bize, ‘siz onların avukatı mısınız?’ diyorlar. Torunlarım var onlar bile huzursuz. Biz ebeveynleri yanları olmadan çocuklar aşağıya inemiyor. Kaymakamlığa gittim beni kaymakamla görüştürmediler. Ayrıntılı bir araştırma yapılsın diyoruz yapmıyorlar. İlla burada olay mı olması lazım” diye konuştu.

Söz konusu çocuklar da durmadan hakarete uğradıklarını söyledi. Apartman ve sokak sakinleri olayla ilgili yetkililerden bir an önce çözüm ve destek beklediklerini kaydettiler.

Murat Delice
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir