Biber gazıyla görevlileri etkisiz hale getiren zanlı, 90 bin TL alarak kaçtı

Biber gazıyla görevlileri etkisiz hale getiren zanlı, 90 bin TL alarak kaçtı

Olay, 11 Mart Perşembe günü Eyüp Sultan Rami Yeni Mahallesi Reşadiye Caddesi’ndeki bir banka şubesinde meydana gelmiş, bankada çalışan güvenlik görevlisini biber gazı sıkarak etkisiz ışık halkası getiren zanlı, 90 bin TL’yi alarak kayıplara karışmıştı.

Olaydan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Ofis Amirliği ekipleri harekete geçti. Çevrede bulunan emniyet kameralarını incelemeye bölge ekipler şüphelinin önce eşkalini daha sonra kimliğini saptama etti. Kimliği saptama edilen Metin A.’nın (34) olaydan daha sonra Sızı’ya kaçtığı belirlendi. Gasp Ofis Amirliği ekipleri Sancı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ile koordineli şekilde yürüttükleri çalışma sonucunda şüpheliyi, Sancı’da bir spor salonunda gözaltına aldı. Kararsız, Ağrıdaki işlemlerinin arkasından İstanbul’a getirildi.

Şüphelinin ikametinde yapılan aramalarda, 2 bin Euro ve 3 bin 600 lira ele geçirilirken, yağmadan elde ettiği parayla borçlarını ödediği belirlendi. 14 Mart Pazar günü, Metin A.’nın Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının gerisinde, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Soygun anı saniye saniye kaydedildi

öte yandan, banka bulunan emniyet kameraları neticesinde, Metin A’nın, bankaya giriş anını sonradan emniyet görevlisini biber gazıyla etkisiz hale getirmesini görüntüledi. Arkasından veznedeki 90 bin TL’yi alarak kaçması saniye saniye kaydedildi.

Hasan Zahid Ezim
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir