BirGün Pazar’da bu hafta: Bağımsızlık mücadelesi ve bugün

BirGün Pazar'da bu hafta: Bağımsızlık mücadelesi ve bugün

BirGün Pazar eki bütün kapanma boyunca pazar günleri yok cumartesi günleri dopdolu içerikleriyle bayinizde olacak.

BirGün Pazar'da bu hafta: Bağımsızlık mücadelesi ve bugün

BirGün Pazar eki tam kapanma süresince pazar günleri değil cumartesi günleri dopdolu içerikleriyle bayinizde olacak. Bu hafta BirGün Pazar’ın “Bağımsızlık mücadelesi ve bugün’ dosyası için Akademisyen Oğuz Oyan “Serbest, uğruna çaba gerektirir” yazısını kaleme aldı.

Ekonomist Murat Kubilay, “İktisadi özgürlük” yazısıyla Türkiye’nin iktisadi tarihini ve özgürlük mücadelesini anlattı.

Levent Hekim, geçmişten günümüze Türkiye ve Serbest mücadelesini “Bağımsızlığı savunmak gerekir” yazısıyla ele aldı.

Akademisyen Hakan Güneş, dış ilişkilerde bağımsızlığa ve emperyalizme nasıl karşı durulur sorusuna “Antiemperyalist edinmek” yazısıyla değindi.

Güray Öz, “Hayat tarzına sığınmış Laiklik” yazısıyla son günlerde pandemi kısıtlamalarıyla gündeme gelen içki yasağı gibi konuları ve laiklik meselesini ele aldı.

L. Gülden Treske, geçtiğimiz günlerde Telemak Kitap’tan yayımlanan ‘Türkiye’de Özel İsimlerin Tarihi’ adlı eseri ve konusunu “Sizin isminizin hikâyesi ne?” yazısıyla inceledi.

Alper Turgut, “Ya Ar-Ge veya genelge” yazısıyla ülke geçmişinden mevcut gündeme, dış siyasetten, dış olaylara kadar o kadar çok konuya değindi.

İbrahim Karaoğlu, Sanatkâr Mustafa Ayaz’ı ve eserlerini “Milyarlarca korona ve bir sanatçı” yazısıyla anlattı.

Ulaş Başar Gezgin ve Burak Kerem Yalçın, son yıllarda dünya sinemasına istikamet veren ve kendisini dünyaya kabul ettirmiş Asya sineması üzerine “Büyük Asya’dan Minik Asya’ya” yazısını yazdı.

Murat Tırpan, Netflix platforumunda geçtiğimiz günlerde yayımlanan Fatma dizisini “Fatmaların trajedisi” yazısıyla psikanalitik açıdan inceledi.

Yazar Şafak Baba Pala Erlend Loe’nin Volvo Kamyonlar adlı eserini “Volvo Kamyonla üzerinden bir soru: Biz Doppler’i niye sevdik?” yazısıyla değerlendirdi.

Ayşe Bölge, Anneler Günü üzerinden “Yeleğin cebindeki anne” adlı bir test kaleme aldı.

Yazan Hande Çiğdemoğlu, pandemi sürecinde oynanan Pollyannacılığı ve pandeminin getirdiği karamsarlığı “Polyanna halsiz” yazısıyla ele aldı.

dopdolu-birgun-pazar-yarin-gazetenizle-birlikte-873418-1.

Neden BirGün?

Egemen bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve hür ortamının yeşermesine katkı sunmak. bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata vermek, okurlarımızın daha kaliteli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi fakat de yok.

Bundan daha sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize bulunma ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle serbest!

BirGün’e Takviye Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir