Borsa günü düşüşle tamamladı

Borsa günü düşüşle tamamladı

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 2,23 puan azalırken, toplam işlem hacmi 32,4 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 2,13, holding endeksi yüzde 0,32 layık kaybetti. Sektör endeksleri arasında azami kazandıran yüzde 5,31 ile elektrik, en fazla kaybettiren ise bankacılık oldu.

Gün içinde dalgalı bir seyir izleyen BIST 100 endeksi 1.560 puanın üzerini deneme etmesine karşın Avrupa borsalarındaki düşüşlere paralel bu seviyeden gelen satışlarla 1.540,00 puanın anında üstünde dengelendi.

Analistler, küresel bazda daha kuvvetli teşvik paketlerine ilişkin beklentilerin, pay piyasalarını desteklediğini ancak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında gelişen olgu sayıları ve sıkılaştırılan kısıtlamaların piyasalardaki yükselişi baskıladığını belirtti.

Yarın yurt içinde bilgi gündeminin ağırbaşlı olduğunu, yurt dışında ise ABD’de tüketici güven endeksi, konut fiyat endeksi ve Richmond Fed sanayi endeksi verilerinin takip edileceğini açıklayan analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.525 seviyesinin takviye, 1.570 puanın direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir