Çalınan telefonunu ‘telefonumu bul’ uygulamasından dakikalar içerisinde buldu

Çalınan telefonunu ‘telefonumu bul’ uygulamasından dakikalar içerisinde buldu

Olay, Kepez ilçesi Güneş Mahallesi Toptancı Hal Caddesi üstünde saat 15.00 sıralarında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, toptancı hal içerisinde çalışan Kenan E. bir markette alışveriş yaparken telefonunun uygun olmadığını gördü.

Aramalara rağmen telefonunu bulamayan genç, arkadaşlarının telefonundan ‘telefonumu bul’ uygulamasına girerek telefonunun konumunu tespit etti. Telefonunun takriben 500 metre uzaklıktan sinyal verdiğini görebilen genç, önce polis ekiplerine haber verdi. Durum yerine gelen Kepez Karakol Kabahat Önleme Bürosu ekipleri, gencin gösterdiği bir ağacın altında arama yaptı. Yapılan aramada önce bir ayakkabı bulundu. sonra ise bir kağıt içerisine sarılmış telefon bulundu. Telefonu teşhis eden şahsın mutluluğu yüzünden okundu.

Olay yeri analiz ekiplerinin incelemesinin arkasından genç telefonunu alarak durum yerinden uzaklaştı. Takriben 11 bin TL değer telefonuna her yerde kavuşunca mutluluğu gözlerinden okunan genç, “Komiserlerin yardımı ile buldum. Markete girdim alışveriş yaparken masada bırakmıştım çaldırdım. 5-10 tane kesin olmayan vardı. Allah’ın yardımı ile buldum. Değeri 11 bin TL falan. Hal içerisindeydik hal dışarısında bulduk” dedi.

Ertuğrul Gün
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir