Çapa motoru dehşeti…Ormanda hayat kurtarmak için zamanla yarış

Çapa motoru dehşeti...Ormanda hayat kurtarmak için zamanla yarış

Edinilen bilgiye takriben, olay merkez Osmangazi ilçesi Mollafenari Mahallesi Uludağ Yolu Mevkisi’nde meydana geldi. Ailesiyle birlikte ağaçlık alanda yer alan senet evlerine gelen Fatma Nur Şahin (22), sebze ektiği bahçenin toprağını havalandırmak için çapa yapmaya başladı. Minik bir alanı yaptıktan sonra çapa makinesini kenara edinmek isteyen Şahin, aniden 2 ayağını ansızın makineye kaptırdı. Büyük bir acıyla yere yığılan Şahin için ailesi seferber oldu. İhbar üstüne 112 Ivedi Servis ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri kısa sürede olay yerine geldi.

Yolun üst kısmında kalan tarla için ekipler bir kilometreye yakın patika yoldan ileri gitmek zorunda kaldı. İtfaiye ekipleri, kesme makinelerini ve jeneratörü omuzlarında kızın yanında dek taşıdı. Annesi Sevim Şahin’in kucağında kurtarılmayı bekleyen Fatma Nur, durum yerine birincil varan ekipler tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Gözyaşları içerisinde ekiplerin kendisini kurtarmasını bekleyen Fatma Nur, canının yandığı anlarda ise ne yapacağını şaşırdı.

Genç kızın elini bir lahza olsun bırakmayan ağabeyi ve itfaiye ekiplerinin büyük çabası sonrası çapa makinesi bir bir sökülerek parçalara ayrıldı. Sıkıştığı çapa makinesinden kurtarılan Fatma Nur, ailesi ve ekipler göre altında kendisini bekleyen ambulansa değin omuzlarda taşındı. Ayaklarında kırıklar olduğu belirli Fatma Nur, tedavisi için Bursa Şehir Hastanesi kaldırıldı. Ameliyata alınan genç kızın yaşamsal tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Süleyman Aydın
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir