Çocuğu dağa kaçırılan acılı baba: “Bizi tehdit ediyorlar”

Çocuğu dağa kaçırılan acılı baba: “Bizi tehdit ediyorlar”

Van’ın Çatak ilçesinde yaşayan ve her hafta HDP il binası önüne dek yürüyüş yapıp çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumluluk sahibi tutan Vanlı ailelerden Ertaş ailesi, oğlu Yusuf’un geri verilmesini istiyor. Artvin Hopa’da üniversite 3’üncü sınıfta okuyan oğlu Yusuf Ertaş’ın 2014 yılında kandırılarak dağa kaçırıldığını ifade eden acılı aile, 7 yıldır evlatlarının hasretini çekiyor. 7 yıldır çocuğum kayıptır. Ben bunu HDP’den istiyorum. Artvin Hopa’da okuyordu. Üniversite 3’üncü sınıftaydı. O günden bu yanlamasına sağ mı, ölü mü bilmiyorum” dedi.
Konuşmasında oğlunun teslim olması için çağrıda bulunan Ertaş, “Oğlum gel Türkiye Cumhuriyeti’ne teslim ol. Ben hastayım. Allah rızası için gel, ben seni özlemişim” ifadelerini kullandı.

“Bizi korkutma ediyorlar”

Oğlunun efendi birisi olduğunu ve bunu herkesin de bildiğini belirten Ertaş, “Allah şahittir, ben bunu ondan beklemiyordum. Lakin kafasını yıkadılar. Kandırıp götürdüler. Bizler köye gidip geliyoruz. Hiçbir tadı değil. Biz tehlikeye giriyoruz, bizi korkutma ediyorlar. Yalnızca HDP’den çocuğumuzu istiyoruz. Başka bir şey istemiyoruz. Bizi tehdit etmesinler. Kimseye bir şey dememişim. Yalnızca oğlumu istiyorum” diye konuştu.

Atilla İdiz
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir