Çöken istinat duvarına ilişkin 3 kişinin ifadeleri ortaya çıktı

Çöken istinat duvarına ilişkin 3 kişinin ifadeleri ortaya çıktı

Çankaya ilçesinde çöken istinat duvarına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan inşaat müteahhidi Süleyman A., hafriyat şirketi sahibi Serkan K. ve kepçe operatörü Özkan K. tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen 3 şahısın ifadeleri ortaya çıktı.

Gözaltına alınan müteahhit Süleyman A., “Suçlamaları kabul etmiyorum. Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi ilk olarak edinmek üzere inşa denetleme firmasından da bütün izinleri aldığını ve yasal prosedürleri yerine getirdim” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Çöken istinat duvarının yanında kazı çalışması yapan Kepçe Operatörü Özkan K., “Beni firma sahibi kiraladı çalışmaya başladım. O gün Çankaya Belediyesinden gelenler oldu. Resim çektiler, onlar müteahhit Süleyman A. ile görüşüp gittiler. Çalışmamı projeye uygun şekilde ve müteahhidin beni yönlendirmesiyle yaptım. İnşaat alanı haricen kazı yapmadım. Bu olaya da benim müdahale ve kusurum yoktur” dediği öğrenildi.
Hafriyat firması sahibi Serkan K’nın ise, “Yalnızca kazı çalışması için operatör ve kepçe gönderdim” dediği ortaya çıktı.

Ömer Faruk Karataş – Mustafa Cenik – Ali Nargüner
 

İLGİLİ HABER

İstinat duvarı yıkılan binada yıkım çalışmaları başladı İstinat duvarı yıkılan binada felaket çalışmaları başladı

İLGİLİ HABER

Ankarada çökme tehlikesi bulunan binanın istinat duvarı böyle çöktü Ankara’da çökme tehlikesi yer alan binanın istinat duvarı böyle çöktü

İLGİLİ HABER

Bakan Soylu istinat duvarı çöken binayla alakalı incelemelerde bulundu Bakan Soylu istinat duvarı çöken binayla alakalı incelemelerde bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir