Dimensity 900 Geekbench’te ortaya çıktı

Dimensity 900 Geekbench’te ortaya çıktı

Laf konusu cihaz Reno6 5G mi sorusu dosdoğru akıllara geliyor. Şayet de öyledir lakin ilgili diğer bir Reno cihazı da olabilir. Dimensity 900, yakın zamanda duyurulacak en umut verici orta derslik yonga setlerinden biri olduğu için puan oldukça garip. İki Cortex-A78 çekirdeği (2.4 GHz), Mali-G68 MC4 GPU ve 5G modem içeren 6nm bir çip.

Ne eyvah ama hemen şimdi Qualcomm’un birinci sınıf orta sınıf segmenti için kendi 6nm yongası ve ilk elden bir karşı taraf olan Snapdragon 778G için puan sonuçlarımız değil. Snapdragon 780G için sonuçlarımız var, fakat daha üstteki seviye bir 5nm çip olarak karşımıza çıkıyor. Kuşkusuz erken sonuçlara tarafından, Dimensity 900 CPU, Snapdragon 750G ve 765G’nin yanı sıra daha düşük numaralı Dimensity yongalarından daha seri görünüyor.

778G’nin Dimensity ile aynı düğümde üretildiğini ve benzer donanıma sahip olduğunu göz önünde bulundurarak nerede olduğunu bakmak garip olacak. Hem Dimensity 900 ile çalışan diğer bir telefon daha var, o da Geekbench’te karşımıza meydana çıkan bir vivo V2123A. Aygıt yukarıdaki sonuçlarla aracısız karşılaştırılamıyor. Şimdilik hepsi tahmin olarak havada kalıyor ama yakın zamanda netlik kazanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir