e-devlet esnafa kira ve gelir kaybı desteği başvurusu nasıl yapılır? Başvurular yeniden başladı!

e-devlet esnafa kira ve gelir kaybı desteği başvurusu nasıl yapılır? Başvurular yeniden başladı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan esnafa kira ve kazanç kaybı desteği ile ilgili devlete ait Twitter adresi üzerinden bilgilendirmede bulundu.

Bakan Pekcan açıklamasında “ Bakanlığımıza ulaşan talepler üzerine esnaf ve sanatkarlarımız ile hakiki kişi tacirlerine yönelik kira ve gelir kaybı desteklerine her yerde başvuru formu imkanı sağlıyoruz. Buna tarafından destekten kullanma şartlarını içeren ama başvuruda bulunmayan esnaflarımız,  başvurularını bugünden itibaren 31 Mart 2021 saat 23:59’a değin e-devlet üzerinden yapabilecektir. Bahtı Açık olsun” ifadelerini kullandı.

(2/2) Buna göre destekten faydalanma şartlarını taşıyan ama başvuruda bulunmayan esnaflarımız, başvurularını bugünden itibaren 31 Mart 2021 saat 23:59’a dek e-devlet üzerinden yapabilecektir. Hayırlı olsun

— Ruhsar Pekcan (@pekcan) January 26, 2021

E-DEVLET ESNAFA KİRA VE GELİR KAYBI DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

e-devlet üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme antre yapan kişiler Ticaret Bakanlığı hizmetleri aşağıda yer alan Kira Destek Başvurusu (Esnaf ve Sanatkarlar ile Hakiki Kişi Tacirler) ile Gelir Kaybı Desteği Başvurusu (Esnaf ve Sanatkarlar ile Gerçek Kişi Tacirler) hizmetlerini kullanarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Formu dolduran kişiler başvuruları bu adreslerden tamamlayabilirler.

KİRA DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ…

GELİR KAYBI DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir