Esenyurt’ta 11 ve 13 yaşındaki kız arkadaşlardan haber alınamıyor

Esenyurt’ta 11 ve 13 yaşındaki kız arkadaşlardan haber alınamıyor

Olay, dün öğle saatlerinde Esenyurt Balıkyolu Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere kadar, Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde oturan Elif Baysu (13), Balıkyolu Mahallesi’nde ikamet eden arkadaşı Kardelen Koçak’ın evine misafirliğe gitti. İddiaya tarafından, ikili buradan bir zaman süre geçirdikten sonradan Koçak, Baysu’yu evine vazgeçmek istedi, öğleden sonra evden ayrılan iki arkadaştan yeniden kimse haber alamadı. Telaşlanan Baysu ve Koçak aileleri duruma polise bildirirken iki dost polis kadar da yeniden aranıyor.

Kardelen Koçak’ın annesi Hülya Yılmaz kızının arkadaşıyla birlikte ortadan kaybolmasının derhal öncesinde aralarında küçük bir kavga yaşandığını söyleyerek, “İnternette sosyal medya programı üzerinden bir çocuk buna mesaj yazmış o da ona yazmış. Çocuk aklı sonuçta. Ben de bunu ayrım edince ufak bir ikaz etme yaptım. O da bana ‘Anne yanlışlık olmuştur beni birisine benzetmiştir’ dedi. Ben de cilalı o süre dedim. Ardından da bana yalan söylediğini söyledi ve o yazıştığı kişinin kendisini rahatsız ettiğini söyledi. Ben de dedim fakat seni rahatsız ediyorsa ben gerekeni yaparım demiştim. Arkadaşı Elif bize gelmişti güzel güzel oynadılar tatlı yediler. Ondan sonra Elif bana dedi ki ben gideceğim. Ben de tek başına gidemezsin dedim arabayla seni evine götürelim dedim. O da bana ‘ben eve gitmeyeceğim Kardelen beni sokağın başına kadar götürebilir mi’ dedi. Ben de işlenmiş dedim. Saat 15.30’da çıktılar o saatten beri haberimiz değil. Cümbür Cemaat bir yanlamasına arıyor. Her yere resimlerini verdik” dedi.

Elif Baysu’nun annesi fenalık geçirdi

Elif Baysu’nun babası Hasan Baysu ise yaşanan olayı anlatarak kızına seslendi. Baysu, “Gittik etrafa baktık bulamadık. Kızım neredeysen gel biz seni özlüyoruz. Biz sana bir şey demedik. Senin hiçbir sorunun değil. Çık gel neredeysen bize haber ver” diye konuştu.

öte taraftan, Elif Baysu’nun annesi Temam Baysu ise röportaj öncesinde fenalık geçirdi. Baysu’nun yakınları ağlayan anneyi ayıltmak için tezgâhtar oldu.

Murat Delice – Furkan Karadeniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir