Ethereum madenciliğinde sona gelindi

Ethereum madenciliğinde sona gelindi

2021 ile birlikte trend olan konulardan birisi de madencilik oldu. Kuşkusuz burada madencilikten kastımız toprağın altından değerli taş ve mineraller içeri almamak yok. Ekran kartları, CPU’lar ya da ASIC makinalarla yapılan madencilikten bahsediyoruz.

Özellikle maliyeti ve getirisi bakımından ekran kartı madenciliğinin 2021’de patlama yaptığını söyleyebiliriz. Bağlı bu patlama ekran kartı fiyatlarını da patlattı.

Madenciliğe olan istek bu kadar hızlı bir şekilde artınca zorluk seviyesi de artmaya başladı. Böylece ancak madencilik gelirleri geçtiğimiz yılın benzer dönemine oranla 4 kat azaldı. Hatta bu yılın başlarına oranla da 2 kattan artı azaldı.

Başlıca büyük olay ise Temmuz ayında gerçekleşecek. Ethereum için 2.0 güncellemesi hayata geçecek ve ETH madencilik gelirleri önemli oranda düşecek. Kimilerine göre bu düşüş yüzde 50 oranında olacak. Yani mevcut gelirler yüzde 50 oranında azalacak.

Bundan Başka gelirler de düşmeye devam edecek. neticede Ethereum madenciliği az kalsın bitme noktasına gelecek.

Bu olasılıkla pek çok madencinin ekran kartlarını satması ve bu işi bırakmasıyla sonuçlanacaktır. Şüphesiz yine de bekleyip göreceğiz. Sonuçta Temmuz ayına şurada fazla artı bir şey kalmadı.

Kesinlikle ekran kartı ile ETH haricinde farklı coinler kazılacağını da unutmamak gerekiyor. Sonuçta yalnızca GPU madenciliğinde Ethereum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir