Evlerden hırsızlık yapan 3 kız çocuğundan 2’si tutuklandı

Evlerden hırsızlık yapan 3 kız çocuğundan 2’si tutuklandı

Alınan bilgiye takriben, İstiklal Mahallesi’nde bir apartman dairesinin kapısının zorlandığı ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, ilçe genelinde yapılan araştırma sonucu Yeşilova Mahallesi’nde yer alan bir sitenin içerisinde şüpheli R.Ç. (16), C.Ç. (17) ve S.L.’yi (14) yakaladı. Kız çocuklarından birinin çantasının sıcacık bölümünde kapı açılmak için kullanılan plastik aparatın bulunması üstüne Düziçi Güvenlik Müdürlüğü ekipleri incelemeyi derinleştirdi. Şüphelilerin Kahramanmaraş, Aksaray, Hatay ve 6’sı da Düziçi’nde olmak üzere toplam 9 öbür evden hırsızlık olayına karıştıkları tespit edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslardan R.Ç. (16), C.Ç. (17) tutuklanırken S.L. (14) isimli kız çocuğu ise adli yoklama şartı ile özgür bırakıldı.

öte yandan, şüphelilerin hırsızlık nedeniyle bir apartmana girmeleri de emniyet kamerası kadar görüntülenirken, gözaltına alınan şüphelilerin evlere girdikten daha sonra yakalanmamak için kılık değiştirdikleri öğrenildi.

Merden İslah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir