Falezlerden bir kişinin düştüğü ihbarı ekipleri harekete geçirdi

Falezlerden bir kişinin düştüğü ihbarı ekipleri harekete geçirdi

Ekiplerin yaptığı aramayı falezlerin kıyısına değin gelerek izleyen gençler hem pandemi kurallarını hiçe saydı hem de tehlikeye aldırış etmeden falez kenarında çalışmaları izledi. Gençlerin vurdum duymazlıkları düşme vakaları ders olmuyor dedirtti.

Olay, saat 14.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Karaalioğlan Parkı içerisinde yaşandı. Edinilen bilgiye takriben haftasonu tatilini park içerisinde vermek isteyen Ferhat Anaibrik (19) falezlerde bir süre oturduktan daha sonra su üstünde tembel bir kişiyi gördüğünü söyledi. Gencin ihbarı ile çevrede yer alan vatandaşlar durumu polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üstüne olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri gencin gösterdiği alanda karadan arama çalışması başlattı. Yapılan aramalarda bir kişiye rastlanmayınca Sahil Güvenlik Komutanlığı ve deniz polisinden yardım istedi. Sahil Emniyet Komutanlığı ekipleri ve deniz polisi uzun vakit su üzerinde arama çalışması yaptı. Balık adamlar ise su aşağıda arama yaptı.

Takriben bir saat süren arama çalışmalarında herhangi bir ize rastlanmadı. öte taraftan arama çalışmalarını izlemek isteyen vatandaşlar, falezler kenarında pandemi kurallarını hemen hemen unuttu. Gençlerin tehlikeye aldırmadan falez kenarına gelerek çalışmaları yakından izlemesi, “son günlerde meydana gelen düşme vakaları ders olmuyor” dedirtti. Polis ekipleri ise gençleri sıkça maske ve sosyal uzaklık konusunda uyardı.
Su üzerinde bir kişiyi gördüğünü savunan Ferhat Anaibrik ise, “Bugün izinli günümdü. Kafa dinlemek için geldim. Oturduktan sonradan birini gördüm. Birisini gördüm. Belirli almak için 2-3 defa daha gördüm. Sonradan yukarıdakilere haber verdi. Kayanın altındaydı. Yanılma ihtimalim yok. 2-3 kez baktım” sözlerine yer verdi.

Ertuğrul Gün – Akif Yılmaz – Gazi Taş
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir