FETÖ’nün hücre evlerinde viski ve şarap şişeleri çıktı

FETÖ’nün hücre evlerinde viski ve şarap şişeleri çıktı

Alınan bilgilere göre İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, FETÖ/PDY’nin firari üyelerine yönelik gece saatlerinde alıştırma gerçekleştirilmiş, örgüt üyeleri aralarında ‘gaybubet evi’ olarak adlandırılan 33 ayrı hücresel evine karşın düzenlenen operasyonda, haklarında nezaret kararı bulunan kaçak 34 kişiden 29’u yakalanmıştı. Gece saatlerinde 29 şüphelinin yakalandığı, 5 şüphelinin firari olarak arandığı operasyonun detayları emin oldu.

Düzenlenen operasyonların kamudan ihraç edilmiş doktor, öğretmen, polis ve astsubaylara yönelik olduğu kaydedildi. Dört sene önce TSK bünyesindeyken Diyarbakır’da ihraç edilen astsubay İlhan U. Adlı FETÖ üyesinin, evin çatısında gizlenirken yakalandığı ortaya çıktı. İlhan U. Adlı örgüt üyesini, polis çatıdan indirirken, meslekten ihraç edilmiş eski emniyet amiri Kadem C.’nin de yine bu hücreli evlerinde yakalandığı aktarıldı.

Örgüt evlerinde 29 şüphelinin yakalandığı operasyonlarda 72 cep telefonu ile birlikte 31 dizüstü bilgisayar, 10 tablet, 1 sahte kimlik ve sürücü ehliyeti , 32 bin 810 dolar, ‘F’ serisi 2 adet 1 dolar, bin 700 Euro, 14 bin 230 TL para ile 25 çeyrek altın ve muhtelif ziynet eşyası, viski ve şaraptan oluşan 5 şişe içki ele geçirildi. Yakalanan FETÖ üyelerinin İstanbul Terörle Çaba Şubesindeki sorguları sürüyor.

Sadık Kahraman
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir