Fırtınanın uçurduğu çatı, çocukların oynadığı alana düştü faciadan dönüldü

Fırtınanın uçurduğu çatı, çocukların oynadığı alana düştü faciadan dönüldü

Gaziantep’te akşam saatlerinde etkili olan kasırga evlerin çatılarını uçurdu. Rüzgarın etkisini arttırmasıyla ortaya çıkan kasırga kısa sürmesine karşın birçok yerde evlerin çatısının uçmasına neden oldu. Şahinbey ilçesine ast Şahintepe Mahallesi’nde bir sitede bulunan apartmanın uçan çatısının site bahçesine düşmesi emniyet kameralarına yansıdı. Sitenin bahçesindeki oyun sahasının üzerine düşen çatı parçaları site sakinlerine dehşet batmış anlar yaşattı.

Çatı çocukların oynadığı sahanın üstüne düştü

Çatının büyük bir gürültüyle bahçeye düşmesinin ardından site sakinleri panikle bahçeye çıktı. Güvenlik kameralarına yansıyan dehşet dolu anlarda oyun alanının kapı kısmının üzerine düşen çatı parçaları oyun sahasından çıkışı kapattı. Sahada oyun oynayan çocukların panikle kaçıştığı anlarda oyun sahasının tellerinin arasından dışarı meydana çıkan çocukları aileleri sakinleştirdi. Az Kalsın can pazarının yaşandığı anlarda emniyet kameraları sitenin istinat duvarının çökmesini ve site otoparkında bulunan araçların üzerine çatı parçalarının düşmesini anbean kaydetti.

Olayın gerisinde olay yerine fazla sayıda sıhhat, polis ve UMKE ekibi sevk edildi. Olayın ardından sitenin bahçesi savaş alanına döndü. Site otoparkında bulunan araçların büyük bir çoğunluğu hasar görürken çatının uçtuğu apartmanın son katlarında bulunan dairelerde zarar gördü.

“Parçalar çocukların üzerine düşebilirdi”

Çatının uçtuğu anları balkonundan gördüğünü söyleyen Erdal Kılıç, büyük bir facianın eşiğinden dönüldüğü belirtti. Oyun sahasında oynayan çocukların üstüne çatı parçalarının düştüğünü anlatan Kılıç, “Oyun sahasının üzerindeki ipler olmasaydı parçalar çocukların üzerine düşebilirdi. Fazla şükür bir şey olmadı. Hepimiz çok korktuk. Her şey bir anda oldu. Arabalarda baya hasar gördü” dedi.

Muhammet Abdulkadir Esen – Resul Yanbul
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir