Galaxy S21 FE kaçtan satılacak?

Galaxy S21 FE kaçtan satılacak?

Akıllı telefon pazarındaki yerini korumaya çalışan Samsung, 4 bir koldan aygıt geliştirmeye devam ediyor. Güney Koreli imalatçı şu sıralar ekran altı kamera özelliği ile dikkatleri üzerine çeken Galaxy Fold 3 üstüne yoğunlaşmış durumda. Lakin bu cihazın yanı sıra orta segment için yeni modeller de geliştirilmeye devam ediliyor.

Samsung’un kısa zaman içerisinde satışa sunması beklenen modellerden birisi de Galaxy S21 FE. Klasik olarak Galaxy S21’in biraz kırpılmış hali olan S21 FE doğrusu bildiğimiz Lite bir model.

Samsung’un bu cihaza FE ismini vermesinin temel nedeni ise telefonun tasarımında kullanıcılardan gelen dönütlerin baz alınması.

Geçtiğimiz yıl satışa çıkan S20 FE genellikle başarılı bir modeldi. Ülkemizde 6500 TL’den satışa çıkan telefonun Avrupa fiyatı ise 650 euro civarındaydı.

Peki S21 FE’nin fiyatı ne dek olacak? Geçtiğimiz gün sızdırılan Güney Kore kaynaklı raporlara göre S21 FE’nin fiyatı yine 650 dolar civarlarında olacak. Yani Avrupa’da da 650 euro’luk bir etiketten bahsedebiliriz.

Yan ama ülkemizdeki fiyat muhtemelen 6500 TL olmayacaktır. Umulan enflasyon, kurlarda yaşanan çoğaltma ve öteki etkenler S21 FE fiyatını etkileyecek gibi görünüyor. Muhakkak gerçi bekleyip göreceğiz. Şimdilik netleşmiş birşey yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir