Göçmenleri ararken kendilerini kaçak kumar partisinin ortasında buldular

Göçmenleri ararken kendilerini kaçak kumar partisinin ortasında buldular

Olay, Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben; Göçmen Kaçakçılığı ve Sınır Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, yurda yerleşen yabancı uyruklu göçmenlerin adres tespiti için daha evvelden listelenen bir apartman dairesine girdi.

Çaldıkları daire kapısının, içeride yaşanan hareketliliğe rağmen açılmaması üzerine şüphelenen ekipler, harekete geçerek önlem aldı. Yoğun uğraşlar üzerine içeriye giren ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen kaçak olarak kumar oynayan 11 kişiyi suçüstü yakaladı.

Etik Büro Amirliğine tabi ekiplerin de desteğe geldiği işlem zarfında dairede yapılan aramada, gizlenmiş halde okey ve iskambil kağıtları ortaya çıktı. Apartmanın giriş kapısına herhangi bir polis baskınına karşısında kurulan güvenlik kamerası ise dikkatlerden kaçmadı. Sokağa çıkma kısıtlamasına karşın kumar oynayan 11 kişiye, sokağa çıkma kısıtlamasını ve sosyal mesafe kurallarını ihlal etmekten takriben 70 bin TL cinayet yazıldı. Kumarhaneye çevrilen daire ise zabıta ekiplerince mühürlendi.

Fadıl Pişkin – Hüseyin Yılmaz
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir