HSK, esnek çalışma uygulamasını sonlandırdı

HSK, esnek çalışma uygulamasını sonlandırdı

Genel Kurul kararında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki 21 Haziran 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren derece derece normalleşme sürecine geçilmesinin öngörüldüğü hatırlatıldı.

Cumhurbaşkanlığının 29 Haziran 2021 tarihli “COVID-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler” konulu genelgesiyle 1 Temmuz 2021 itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarının bayağı uyum ve mesai saatlerinde çalışmalarını sürdürmelerinin düzenlendiği anımsatıldı.

Bu kapsamda, Genel Kurulun 27 Nisan 2021 tarihli kararıyla alınan tam kapanma tedbirlerine son verilerek, bütün baskın ve cumhuriyet savcılarının sıradan çalışma düzenine dönmelerine karar verildiği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığının Genelgesinde, yönetici pozisyonundaki millet görevlilerinin idari izin kapsamında sayılmadığı, etken ve cumhuriyet savcıları da idareci pozisyonunda kabul edildiği hatırlatılan Genel Kurul kararında, sadece gebeliğinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadarki vakit içerisinde bulunan egemen ve cumhuriyet savcılarının yönetimle ilgili izinli sayılmalarının kararlaştırıldığı belirtildi.