İçki satışı yapan esnaf gözaltına alındı

İçki satışı yapan esnaf gözaltına alındı

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği, İstanbul Avrupa yakasında içki satışı yapan bir esnafın gözaltına alındığını duyurdu.

İçki satışı yapan esnaf gözaltına alındı

Türkiye genelinde tam kapanmayla birlikte başlayan alkollü içki satma yasağına dair gerilim devam ediyor.

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar “İstanbul Avrupa yakasında bir bakkal ruhsatlı bayimiz beni az önce aradı. Içki sattığı için karakola götürmüşler” dedi. Dündar “Avukatımız şu lahza devrede. Bir şey yapamazlar, maksimum kabahatler kanununu gösterip canice yazarlar. Baskılar sürecek gibi duruyor” diye konuştu. Dündar, valiliklerin yasaklanmış kararlarına karşı mahkemeye yürütmeyi erteleme kararı için başvurduklarını da açıkladı.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre Erol Dündar, dernek üyelerine alışveriş fişleri aldırdığını dile getirerek şöyle konuştu:

“İstanbul Valiliği yasaktan sonra baskıya başladı. Alınan karar yasal olsaydı zincir marketler satışa devam etmezlerdi. Onlar sattığına kadar demin yasal bir tebligat yok. Bizlere de yasal bir tebligat yapılmadı sadece ‘alkol satışı yasak’ diyorlar. Genelge zarfında yalnızca tekel ruhsatlı yerler kapalı. Ama şu lahza çoğu noktayı kapattırıyorlar.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede reel bir demokrasi ve bağımsızlık ortamının yeşermesine katkı arzetmek. böylece abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını karşılamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz değil; iyi ki de yok.

Bundan daha sonra da yolumuza benzer yükümlülük bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize yeralma ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgürlük!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir