İcra için işletmeye giden genç avukata dehşeti yaşattılar

İcra için işletmeye giden genç avukata dehşeti yaşattılar

Olay, Muratpaşa İlçesi Çağlayan Mahallesi Lara Caddesi üzerinde bulunan bir kafede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Avukatlar Bertan Kırankaya, Uğurcan Arslan, haciz memuru ve bir polis memuru kafeye biriken borçları yüzünden haciz işlemi başlamak üzere geldi. Avukatlar işletme yetkilisine haciz işlemlerini beyanname ederken işletme yetkilileri ile avukatlar aralarında kavga çıktı. Çıkan tartışmanın ardından işletme sahiplerinden birisi eline aldığı 1,5 metre uzunluğundaki bir sopa ile 26 yaşındaki Avukat Uğurcan Arslan’a saldırdı. İşletme yetkilisi sopa ile önce avukatın kafasına vururken daha sonra beline vurdu. Kavgayı olay yerinde yer alan polis ekibi ayırdı. İhbarın arkasında olay yerine çoksa sayıda polis ekibi sevk edildi.

Aldığı darbeler ile belinden ağır yaralanan Avukat Uğurcan Arslan için ise olay yerine 112 ekipleri çağrıldı. Genç avukatın vasıta içerisinde acı içerisinde yattığı görüldü. 112 ekipleri tarafından alınan avukat, çare için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Olay yerinde yer alan 1,5 metre uzunluğundaki sopa ise polis ekiplerince alınarak delil amaçlı karakola götürüldü. Yaşanan durum sonrası polis ekipleri 3 işletme çalışanını gözaltına alarak karakola götürdü.

“Canımızı güç kurtardık”

Yaşadıkları korku doymuş anları anlatan Avukat Bertan Kırankaya, “Alışılagelmiş haciz işlemlerini göstermek için bir haciz memuru ve polis ekibi ile olay yerine geldik. Hiçbir şekilde sesimizi yükseltmemize rağmen hoş ve temiz kalpli bir şekilde borçlarını ödemeleri konusunda karşı tarafa veri veriyorduk. O esnada işletme yetkilisi eline aldığı büyük sopa ile önce camları kırdı, daha sonra ise meslektaşımın sırtına ve kafasına vurdu. Zaten halini de gördünüz. Canımızı zorlama kurtardık. Bu olaylar son zamanlarda artmaya başladı. Çok üzgünüm. Genç bir arkadaşımdı. Şikayetçi olacağız. Meslektaşlarımız da bize yardım verecek. 6-7 birey bize saldırdı. Biz geldiğimiz vakit zaten 7-8 birey içeride bekliyordu. Resmi Olarak dövmeye gelmiş gibi bir durumları vardı. Biz bu dosyanın tarafı değiliz parayı alacak olan da ben değilim. Biz bunları güzel hoş izah ettik. Hırslarına yenik düşerek bize saldırdılar” sözlerine yer verdi.

Ertuğrul Gün- Elifnaz Altürk
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir