İstanbul’da nefes kesen kovalamaca kamerada: Polis suç makinesini böyle yakaladı

İstanbul’da nefes kesen kovalamaca kamerada: Polis suç makinesini böyle yakaladı

Beyoğlu’nda da kaçmayı sürdüren kesin olmayan, Dolmabahçe’de polis otosunu önüne kıran Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğüne alt bir ekibe çarpması sonucu yakalandı. Nefes kesen anlar kameralara yansırken, üstteki aramasında tabanca ile bir arz uyuşturucu çıkan ve aranması yer alan kararsız tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dünyayı etkisi altına bölge korona virüs salgınıyla çaba nedeniyle alınan tedbirler dahilinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlanmıştı. Bu kapsamda il genelinde değişik noktalarda denetim yapılması nedeniyle kullanım noktaları kurulmuştu. Denetimler bütün hızıyla devam ettiği esnada geçtiğimiz 13 Mayıs Perşembe günü saat 00.00 sıralarında Fatih’te bir şahıs, uygulama noktasına girmeyerek aracıyla birlikte kaçmaya başladı. Bunun üstüne polis ekipleri araç plakasını ihbar ederek şahsı tutmak için çalışmalara başladı.

Beşiktaş polisi canını hiçe sayarak yakaladı

Telsizden anonsları duyan polis ekipleri, Eminönü’nden Galata Köprüsü’ne giren kararsız arabulucu kovalamaya başladı. Beyoğlu’nda da polisin “dur” ihtarına uymayan şüpheli, Karaköy’den Meclis-i Mebusan Caddesi’ne devam ederek Dolmabahçe’ye ulaştı. Burada Dolmabahçe Sarayı’na giren kavşaktan dönüş almaya çalışan güvenilmez, polis otosunu önüne kıran Beşiktaş İlçe Güvenlik Müdürlüğüne ast ekibe çarptı. Çarpma sonucu duran araçtaki belirsiz tabancalarını çeken polis ekipleri göre kıskıvrak yakalandı. Nefes kesen o anlar ise kameralara yansıdı.

Aranması olan kabahat makinesi tutuklandı

Şüphelinin yakalanmasının gerisinde aracında ve üstünde arama yapıldı. Aramalar sonucunda ruhsatsız tabanca ve satışa hazır bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi. Kimlik tespiti yapılan B.B. ismindeki şahsın ise “Hırsızlık ve Hükümlünün Kaçması” suçlarından 2 öbür aranması olduğu saptandı. Bunun üstüne gözaltına alınarak emniyete götürülen B.B.’nin ifadesi alınarak adli işlemleri yapıldı. Emniyette işlemleri tamamlanan kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Doğan Can Cesur
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir