İzmir’de film gibi soygun girişimi: Soygun anları kamerada

İzmir’de film gibi soygun girişimi: Soygun anları kamerada

Olay, 24 Mart’ta Bornova ilçesi Yener Caddesi üstünde yer alan bir marketler zincirinde meydana geldi. 25-30 yaşlarında, yüzü maskeli kararsız, süper market zincirinin şubesine gelerek sigara elde etmek istediğini söyledi. Şahıs para arar gibi yaptıktan sonra cüzdanının evde kaldığını söyledi. Bunun üstüne belindeki tabancayı çıkartan zanlı, 24 yaşındaki kasiyer N.C.’ye içten bir el alev etti. Paniğe kapılan kadın kasiyer, korkuyla kasayı açamadı. Tabanca sesini duyunca diğer mağaza çalışan C.K. (21) kasaların olduğu alana dürüst geldi. C.K.’ye dürüst silahını doğrultan zanlı, “Yine 3’e kadar sayıyorum. Kasayı açmazsanız ateş edeceğim” dedi. C.K. isimli çalışan da nefret ve panikten dolayı kasayı açamadı. C.K.’ye de bir el alev eden acemi gaspçı, sonradan paraları alamadan koşturarak marketten çıkıp izini kaybettirdi. Baht eseri soygun girişimini kasiyerler bere almadan atlattı.

İzmir polisi 250 saatlik görüntüyü inceledi, 19 saatte buldu

Çevredeki vatandaşlar ve market çalışanları durumu polise bildirdi. İhbar üstüne olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğüne tabi Gasp Ofis Amirliği ekipleri, şahısın marketten çıkışından itibaren 250 saatlik güvenlik kamera kaydını izleyerek zanlıyı saptama etti. Gasp Ofis Amirliği ekipleri göre düzenlenen operasyonla, 30 yaşındaki zanlı C.M.Ş. olayın üzerinden 19 saat geçtikten daha sonra gözaltına alındı.

O anlar kamerada

C.M.Ş.’nin olayda kullandığı tabanca ise arkadaşı İ.Ö.’nün (58) adresinde bulundu. İ.Ö. de gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin peşinde adliyeye sevk edilen zanlılardan C.M.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderildi, İ.Ö. ise bağımsızlık bırakıldı. C.M.Ş.’nin emniyette hırsızlıktan fazla sayıda kaydının olduğu öğrenildi.

öte yandan, marketteki soygun anları saniye saniye kameralara yansıdı. Görüntülerde C.M.Ş, alışveriş yapma bahanesiyle markete geliyor geliyor ve silahla soyguna girişiyor. Kasiyerlerin nefret ve panik anları da kameraya yansıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir