Kadıköy’deki 30 bin liralık motosiklet hırsızlığında iki aşamalı yöntem

Kadıköy’deki 30 bin liralık motosiklet hırsızlığında iki aşamalı yöntem

Olay, geçtiğimiz gün Kadıköy Sahrayıcedit Mahallesi’nde gece saat 02.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kısıtlama saatinin başlamasıyla birlikte Mert Karaoğlu isimli genç, motosikletini evinin bahçesine park ederek evine gitti.

Gece saat 02.00 sıralarında motosiklet ile sokağa girişi yapan kasklı iki kesin olmayan Karaoğlu’na ait motosikletin bulunduğu alanda durdu. Şüphelilerden biri çevreyi gözetlerken öteki değişken ise park halindeki motosikletin yanında artan bir şekilde kilidini kesti.

Şüpheliler kilidi kestikten daha sonra olay yerinden ayrıldı. Yaklaşık 10 dakika sonra şüpheliler bitmiş kilidini kestikleri motosikletin yanına gelerek, park halindeki motosikleti sürüyerek tez olay yerinden uzaklaştı. Yaşanan o anlar ise emniyet kamerasına yansıdı.

“Daha önce de aynı yerden motorum çalınmıştı”

Geçtiğimiz aylarda da motosikletinin çalındığını gösteren Mert Karaoğlu, “ İki tane genç motosiklet ile evimin önüne yaklaşıyor. Şahıslardan biri etrafı gözetlerken diğeriyse motorumun bulunduğu yere gelerek alt olduğu kilidi kesiyor. Önce olay yerinden ayrılıyorlar. 10 dakika daha sonra gelip bu sefer motosikleti de çalarak uzaklaşıyorlar. Motosikletin gece 02.00 sıralarında çalınıyor. Ben öğlen 12.00 gibi durumu fark ettim. Çalınan motosiklet takriben 30 bin lira değerindeydi. Sahiden daha öncesinde de motosikletim çalınmıştı ama bulmuştuk. İnsanlar bu yollara başvurmasın, insanların emeklerini bu şekilde çalmasınlar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir