Kayyumun ihalesi AKP’liye gitti

Kayyumun ihalesi AKP’liye gitti

Yerel seçimlerde HDP’nin kazandığı ancak sonradan Batman Valisi’nin kayyum olarak atandığı Batman Belediyesi’nin “duvar devlete ait” ihalesi AKP’den milletvekili aday adayı olan Mekan Görük’e verildi.

Kayyumun ihalesi AKP’liye gitti

İsmail ARI

Kayyum yönetimindeki Batman Belediyesi dikkatleri çeken bir ihaleye imza attı. Halk İhale Bülteni’nde bulunan bilgilere kadar, Vali Hulusi Şahin yönetimindeki Batman Belediyesi, 24 Mart tarihinde “20 Adet Kolona, 2 Adet Büyük Duvara Resim Ve Boyama Hizmeti Alım İşi” adı aşağıda bir ihale düzenledi. İhaleye iki kişi katıldı fakat sadece 155 bin 200 TL önerge veren Mekan Görük’ün teklifinin geçerli sayıldığı açıklanarak 26 Mart’ta da anlaşma imzalandığı bildirildi. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde HDP’nin yüzde 66,03 oy oranıyla kazandığı Batman Belediyesi’ne geçen yıl mart ayında İçişleri Bakanlığı kadar Batman Valisi kayyum olarak atanmıştı.

DOĞAL YIKIM, SALGIN HASTALIK MADDESİ

Ayrıca, binlerce liralık “duvar boyama ihalesi”, Millet İhale Kanunu’nun “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mülk kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen olayların” ortaya çıkması durumunda kullanılması gereken ihtilaflı maddesinde düzenlenen pazarlık usulüyle yapıldı.

LOKAL SEÇİMLERDEADAY ADAYI OLMUŞ

Kayyumun binlerce liralık ihale verdiği Mekan Görük’ün 2018 yılındaki genel seçimlerde AKP’den Batman Milletvekili namzet adayı olduğu açığa çıktı. öte yandan AKP’li Görük’ün sosyal medya hesabında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP’li Bülent Arınç, Numan Kurtulmuş ve Julide Sarıeroğlu gibi fazla sayıda AKP’liyle fotoğrafı bulunuyor.

Neden BirGün?

Egemen bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı maddesi sunmak. bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata aşmak, okurlarımızın daha kaliteli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını temin etmek için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz değil; iyi ki de değil.

Bundan daha sonra da yolumuza aynı mesuliyet bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize bulunma ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle zinde, seninle hür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir