Kıbrıs yangını kontrol edilemiyor! Rum kesiminde devam eden yangında dört kişi hayatını kaybetti

Kıbrıs yangını kontrol edilemiyor! Rum kesiminde devam eden yangında dört kişi hayatını kaybetti

Rum İçişleri Bakanı Nicos Nourris ise Odou bölgesinde arabaları yanmış olarak yer alan ve sonra kayıp oldukları bildirilen bir çiftçinin dört Mısırlı işçisinin cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı. Nouris, keza fiziksel zarar keza de insan kaybı açısından en yıkıcı yangını yaşadıklarını kaydetti.

YANGINI ÇIKARAN KİŞİ GÖZALTINDA

Yangının çıkmasında payı olduğu bahis edilen 67 yaşındaki kararsız gözaltına alınmıştı. Değişken, Limasol’da mahkemeye çıkarıldı ve 8 gün daha gözaltında tutulmasına karar verildi. Kundakçılık olarak görülen olayla ilgili soruşturma ekibi kuruldu.

DÜN BAŞLAMIŞTI

Kıbrıs Rum kesiminde Limasol bölgesine yan Arakapas köyü yakınlarında dün öğle saatlerinde başlayan yangın kontrolden çıkmıştı. Rüzgarın da etkisiyle gelişen yangın nedeniyle Rum kesimindeki bazı köyler boşaltılmıştı.

Alevler 10 kadar mesken bölgesini etkilerken, bir takım bölgelerde kabloların da yanması sonucu elektrikler kesilmişti. Yetkililer, yangında geniş bir ağaçlık alanın zarar gördüğünü belirtmişti.

Rum hükümeti, yangının söndürülebilmesi için Avrupa Birliği (AB) ve İsrail’den takviye başvurusunda bulunmuştu.
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dün Güney Kıbrıs Rum yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis’i arayarak, Limasol’daki yangının sündürülmesi için yardıma hazırlanmış olduklarını iletmiş, Anastasiadis, Türk tarafının destek teklifini değerlendireceklerini söylemişti.

Kıbrıs yangını kontrol edilemiyor! Rum kesiminde devam eden yangında dört kişi hayatını kaybettiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir