Kıl payı ile ölümden döndüler: O anlar kamerada

Kıl payı ile ölümden döndüler: O anlar kamerada

Edinilen bilgiye takriben kaza, dün saat 13.15 sıralarında Buca Koop. Mahallesi 206/5 sokak üzerinde bulunan bir site otoparkında meydana geldi. İddiaya göre çevreyolundan sokağa giren bir kamyonet, freni boşaldığı esnada sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üstüne sitenin otoparkına daldı. Önce otopark duvarına ve market tabelasına vuran kamyonet ardındaki 1 metrelik yükseklikten otoparkın içine düşerek durabildi. Bu sırada otoparkın hemencecik yanına duran ve marketten çıkan bir yurttaş kamyonetin aşağı kalmaktan saniyeler farkıyla kurtuldu. Meydana gelen kazada şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Kamyonetin aşağı kalmaktan son anda kurtuldular; o anlar kamerada

öte taraftan meydana gelen kaza, marketin emniyet kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde freni boşalan kamyonetin hızla gelip önce otoparkın duvarına ve market tabelasına vurduğu, sonradan da marketin de bulunduğu otoparka düştüğü görüldü. Keza görüntülerde otoparkın yanında bekleyen bir kişinin ve marketten meydana çıkan müşterinin, kamyonetin aşağıda kalmaktan saniyeler farkıyla kurtulduğu da görüldü.

“Büyük bir gürültüyle dışarı çıktım”

Büyük bir gürültünün arkasından dıştan çıktığını bildiren market işletmecisi Umut Akçay, o anları anlattı. Akçay, “Büyük bir gürültüyle dışarı çıktım. Son yaşadığımız büyük İzmir depreminin çıkardığı sesten daha gürültülüydü. Ne olduğunu anlayamadan dışarı çıktım. Kapalı kasa bir kamyonet freni patlamış bir şekilde tepecik altında gelmiş. Sürücü de herhangi bir canlıya ya da araca çarpmamak için buradaki duvara çarpmış. Kimseye bir zarar gelmemesi sevindirici emrindeki. 2 kişi vardı burada, birisi de marketten meydana çıkan müşterimiz. Birkaç saniye daha sonra çıksa ola ki de kamyonet ona çarpacaktı. Verilmiş sadakası varmış. Son anda ayrım edip kendini kenara atmış. Kimseye bir şey olmaması sevindirici” açıklamasında bulundu.

Ali İhsan Çiftçi – Sinan Yeniçeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir