Kontrolden çıkan İETT otobüsü emniyet şeridindeki servis minibüsüne çarptı: 1 yaralı

Kontrolden çıkan İETT otobüsü emniyet şeridindeki servis minibüsüne çarptı: 1 yaralı

Durum, saat 09.00 sıralarında Başakşehir Mahmutbey-İSTOÇ yolu İSTOÇ istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, seyir halindeyken tekerleği patlayan Hüseyin Yurdakul idaresindeki 34 BF 9190 plakalı servis minibüsü, güvenlik şeridine park etti. Bu sırada aynı istikamete giden Adem D. yönetimindeki 34 TN 1913 plakalı İETT otobüsü kontrolden çıkarak park halindeki araca arkadan çarptı. Kazanın arkasında İETT otobüsündeki yolcular tahliye edilirken, kazada otobüste yer alan bir gezgin yaralandı. Diğer yolcular ve otobüs sürücüsü kazadan bere almadan kurtuldu. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Afiyet ekipleri, yaralıyı ilk müdahalenin arkasında hastaneye kaldırırken polis ise, başka kazanın meydana gelmemesi için emniyet önlemi aldı.

Kaza sebebiyle bir vakit trafik tek şeritten sağlandı. Maddesel hasarın meydana geldiği araçlar cazibeli yardımıyla çekildi. Yolun temizlenmesinin ardındaki trafik en ince ayrıntısına kadar açıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaza anını anlattı

Servis minibüsünün yanında bulunan Erdal Uçar, “Servis aracının lastiği patlamıştı. Güvenlik şeridine sağa çektik. Şoför telefonla oynuyordu. Ondan sonra otobüs gelip arkadan çarptı. Servis aracında kimse yoktu. İETT otobüsü doluydu” dedi.

Medeni Topaloğlu – Hasan Tik
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir