Kumarhane kurdular, kamera ile izlediler ama gizli bölmeden kaçarken Jandarmaya yakalandılar

Kumarhane kurdular, kamera ile izlediler ama gizli bölmeden kaçarken Jandarmaya yakalandılar

Çivril İlçe Jandarma Komutanlığı aldığı istihbarı data doğrultusunda bazı adreslerde yaptığı takip çalışması neticesinde tespit edilen adreslerden biri için operasyon düğmesine bastı. Çivril ilçesi Gürpınar Mahallesinde yer alan bir kıraathanede gece saatlerinde kumar oynatıldığı tespit edilerek, Çivril İlçe Jandarma Komutanlığı, KOM Şubesi, İstihbarat Şube Müdürlüğü Timleri ve Narkotik ekipleri ile Narko köpekler ile adrese operasyon düzenlendi. Operasyon esnasında kıraathane içerisinde yer alan dolap görünümlü bakımlı bölmeden kaçmaya çalışan şüpheliler çabuk yakalandı.

Kumarhaneyi işleten 3 kesin olmayan dahil kumar oynayan 24 kişi yakalandı

Operasyon neticesinde, A.A.Ç., M.S. ve Ş.K. isimli şüphelilerin kumar oynattığı anlaşıldı. Kıraathane içerisinde akrabalık veya aile bağı olmayan öbür illerden gelen toplam 24 kişinin içeride bulunduğu tespit edildi. Kıraathane içerisinde yapılan aramada, 51 deste iskambil kağıdı, 3 ekip okey oyunu, 1 takım domino taşı, 4 adet alacak verecek defteri, 17 adet adisyon kağıdı ve 1 adet kamera kayıt cihazı ele geçirildi.

Kumarhanede yer alan 24 kişiye 143 bin 130 TL idari para cezası uygulandı

Operasyonda 25 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten, 4 kişiye kimlik bildirmemeden ve 24 kişiye kumar oynamaktan toplamda 24 kişiye 143 bin 130 TL yönetimsel para cezası uygulandı. A.A.Ç., M.S. ve Ş.K. isimli şüphelilerin kumar oynanması için yer ve imkan tedarik etmesi suçundan adli tahkikat başlatıldığı bildirildi.

Kamera sistemleri ile önlem aldılar

öte yandan, kıraathane içerisine ve dışarısına kurulan 8 öbür kamera ile sürekli peşine düşüp takip edildiği ve dolap biçiminde olan gizli bölme içerisinden kaçış noktası oluşturulduğu saptandı.

Bülent Çakır
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir