Kuzey Marmara Otoyolu’na 2 milyar lira ‘garanti’ ödemesi yapıldı

Kuzey Marmara Otoyolu'na 2 milyar lira 'garanti' ödemesi yapıldı

Kuzey Marmara Otoyolu’nu işleten ortaklığa 2020 yılı için 2 milyar 150 milyon lira, Ankara-Niğde Otoyolu’na da 150 milyon lira vasıta geçiş garantisi zarfında ödeme yapıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu'na 2 milyar lira 'garanti' ödemesi yapıldı

Kuzey Marmara Otoyolu’nu işleten ortaklığa, araç geçişleri sözleşmede öngörülen sınırların aşağıda kalması sebebiyle (2020 yılı için) 2 milyar 150 milyon lira garanti ödemesi yapıldığı belirtildi.

Garanti ödemesi yapılan bir öteki proje de Ankara-Niğde Otoyolu oldu. Bu projeyi üstlenen işletmeciye de (2020 yılı için) 150 milyon lira dolayında garanti ödemesi yapıldığı belirtiliyor.

ÖDEME BEKLENİYOR

Habertürk’ün haberine kadar, şirketlere yakın kaynaklar, ödemenin geçen hafta yapıldığını açıklama etti.

Karayolu bakım-yenileme ve yapımını üstlenen öteki müteahhitlere de bayram öncesinde biriken alacaklarına karşılık da bir tedarik ödeme yapılabileceği belirtiliyor. Tutar henüz netleşmedi. Yükleniciler, 1-2 milyar lira aralığında bir ödemenin beklendiğini kaydetti. Müteahhitlerin, Karayolları’ndan 14-15 milyar lira alacağı olduğu kaydediliyor.

Niçin BirGün?

Egemen bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede reel bir demokrasi ve hür ortamının yeşermesine katkı arzetmek. bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata dinmek, okurlarımızın daha kaliteli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını temin etmek için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz değil; iyi ama de değil.

Bundan daha sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize bulunma ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle dinç, seninle özgürlük!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir