Marmaris’te Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Marmaris’te Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Marmaris'te nerede kalınır rehberi
İçindekiler

Marmaris’te Nerede Kalınır?1. Marmaris Merkez2. İçmeler3. Turunç4. Adaköy5. Hisarönü6. Orhaniye7. Selimiye8. Bozburun9. SöğütMarmaris’te UlaşımMarmaris Otel Fiyatları & RezervasyonÖzetle Marmaris’te Nerede Kalınır?

Marmaris Muğla’nın en güzel ilçelerinden, Türkiye’nin en önemli tatil beldelerinden biri. İrili ufaklı gök mavisi koyları, yeşilin her rengini göreceğiniz doğası, gece hayatı, yeme içme mekanları ve gezilecek yerleriyle her mevsim, öbür gezginleri kendine çekmeyi başarıyor.

Böyle her köşesi, her hatıra batmış doymuş bir yerde konaklama için de natürel fakat sayısız seçenek var! Durum böyle olunca Marmaris’in keyfini sonuna kadar dışında tutmak için Marmaris’te nerede kalınır konusu da bir bambaşka önem kazanıyor.

Fakat merak etmeyin bu rehberde Marmaris’te konaklama hakkındaki bütün detayları bulacaksınız.

Marmaris’te konaklama tavsiyelerimde sadece Marmaris merkeze yok; Marmaris’in çevresinde, takriben 50 km’lik alana yayılmış nacizane yerlere de rehber her tarafında yer verdim.

Diğer Taraftan bölge tavsiyelerinin yanına bölgeler özelinde Marmaris otel önerilerimi de bulabilirsiniz.

Umarım hayalinizdeki Marmaris’i yaşamak için en uygun konaklama alternatifini bulur ve unutulmaz bir tatil yaşarsınız. Çoktan iyi tatiller!

Marmaris’te Nerede Kalınır?

Marmaris'te konaklama yapılacak yerler, oteller

Marmaris’te konaklama için ideal 9 bölge bulunuyor:

Marmaris’in en hareketli, en popüler bölgesi Marmaris merkez,Marmaris merkeze yakın ve olanaklar açısından benzer de olsa neşeli deniz laf konusu oldu mu öne meydana çıkan İçmeler,Marmaris merkeze yakın ama daha sessiz, sakin ve huzurlu bir konaklama deneyimi için ideal Turunç,Marmaris merkezin yanı başında bir yarım adada, doğanın ve denizin keyfini çıkaracağınız Adaköy,Kalabalıktan uzaklaşıp doğanın ve denizin keyfini içeri almamak için benzersiz bir seçenek Hisarönü,Ufak, şirin Ege köylerini seviyorsanız ünlü Kızkumu Plajı’na ve yemyeşil doğaya ev sahipliği yapan Orhaniye,Marmaris’in en sevilen yerlerinden denizin kıyısında, kolaylık dolu bir balıkçı köyü Selimiye,İrili ufaklı koyları ve teskin edici atmosferiyle Marmaris’te deniz tatili için en neşeli seçeneklerden Bozburun,Bozburun Yarımadası’nın en güney ucunda, Marmaris’te konaklama için daha az popülerite, daha çok rahat ve çekicilik arayanlar için çok iyi Söğüt.

1. Marmaris Merkez

Marmaris'te konaklama merkez otelleri

Marmaris’te nerede kalınır diyorsanız ilk önerim en çok tercih edilen ve en popüler konaklama bölgesi diyebileceğimiz Marmaris merkez.

Rehbere taze başlamışken aklınızda olmalı dediğim bir konuya bahsetmek istiyorum.

Rehberde yer verdiğim her bölge doğrusu Marmaris sınırları içerisinde oysa tümü başlı başına öyle batmış deneyimler ve güzellikler sunuyor ki sahiden tümü bir merkez, farklı bir tatil beldesi gibi. Marmaris merkez ise bu bölgeler aralarında asıl “Marmaris“.

Bu nedenle Marmaris’te aslında merkezi bir noktada konaklamak ve Marmaris’in aslını tecrübe etmek istiyorsanız konaklama için önceliğinizin Marmaris merkez olmasını tavsiye ederim.

Şimdi gelelim Marmaris merkezde konaklama konumuza! Başta Marmaris merkezde konaklamanın güzel yanlarıyla başlayalım.

Marmaris merkezde hakiki anlamıyla değil yok. Deniz mi istiyorsunuz? Ayağınızın aşağı birçok plaj var. Gece hayatı? Marmaris’te gece hayatı, Marmaris merkezden sorulur. Tatilin olmazsa olmazı alışveriş ve yeme içme derseniz istemediğiniz dek alternatif bu bölgede sizi bekliyor.

Marmaris’te gezilecek yerler listelerini süsleyen nice yerin de Marmaris merkezde olduğunu söylemeden geçmeyeyim. Marmaris Eski Çarşı, Marmaris Kalesi, Marmaris Müzesi, Halıcı Ahmet Urkay Müzesi ve Marmaris Milli Parkı (Günnücek) Marmaris merkezde otel tercih ederseniz elinizin altında olacak kayda değer noktalardan sadece birkaçı.

Merkezde olmayan önemli noktalara gelecek olursam da Marmaris merkez, ulaşım açısından en rahat edeceğiniz bölge olduğu için yeniden avantajlı.

Son olarak Marmaris merkezin konaklama açısından en ayrıcalıklı yanı konaklama için alternatif bolluğu. Marmaris merkezde 5 yıldızlı lüks otellerden pansiyonlara, butik otellerden kiralık evlere, apartlardan bungalovlara sayısız seçenek var. Yani Marmaris merkezde uygun fiyatlı otel de, lüks otel de bulmak epeyce kolay.

Kişiye kadar değişecek de olsa Marmaris merkezde konaklamanın kötü yanları diyebileceğimiz, dezavantajları da var.

İlk olarak rengi, berraklığı, doğallığıyla büyüleyici Marmaris koyları, ne yazık oysa Marmaris merkezde yok. Marmaris merkezde yüzme için çoğu alternatif olsa da genelde çok topluluk ve Marmaris’in koylarına kıyasla standart plajlar.

Kalabalık demişken ikinci dezavantaj yalnızca plajların değil, Marmaris merkezin fazla topluluk olması. Marmaris’in en turistik yeri olduğu için her mevsim, her saat kalabalık.

Son olarak da doğallık. Marmaris merkez birçok yere kadar daha yeşil, daha doğal olsa da Marmaris’in o yemyeşil yüzünü merkezde görmek fazla da olası değil.

Peki ya Marmaris merkezde nerede kalınır? Önereceğim 4 alan var:

Hem denize yakın, keza daha ağırbaşlı bir etraf isterseniz Armutalan,Marmaris merkezde denize sıfır oteller için Siteler,Marmaris merkezde merkezi oteller için Kemeraltı,Marmaris merkezde daha ağırbaşlı bir bölge için Beldibi Mahallesi.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

2★ Hotel Ünver: Marmaris merkezde yerinde fiyatlı otel arayanlar fiyat performans açısından dengeli ve konumuyla ideal bu seçeneğe göz atabilir. Ayrıntılı veri ve rezervasyon için tıklayın.3★ Maris Beach Otel: Marmaris merkezde yerinde fiyatlı, denize sıfır bir seçenek arayanlar için ideal. Tesis siteler bölgesinde, Marmaris Plajı’na epeyce yakın bir konumda yer alıyor. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.4★ Paşa Beach Hotel – All Inclusive: Marmaris merkezde denize sıfır her şey dahil otel arayanlar için ideal bir seçenek. Detaylı veri ve rezervasyon için tıklayın.5★ Grand Printer Marmaris Palace – All Inclusive: Marmaris merkezde lüks otel arıyorsanız bölgenin en lüks ve neşe saçan tesislerinden biri olan bu alternatife göz atmalısınız. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.

2. İçmeler

İçmeler Marmaris'te nerede kalınır

Ayrıca merkeze yakın olmak, ayrıca de denizin keyfini daha fazla içeri almamak için Marmaris’te nerede kalınır diyenlere cevap burada!

İçmeler, Marmaris’te konaklama için önerdiğim ikinci bölge.

İçmeler, ünlü İçmeler Plajı, merkeze yakın ideal konumu, bir seyahatte gereklilik duyacağınız tüm olanakları ve konaklama alternatifleriyle Marmaris’te konaklama denince akla gelen birincil bölgelerden biri.

Marmaris merkeze yalnızca 8 km olan İçmeler’de otel tercih edecekseniz birçok avantajınız olacak.

Ilk Önce yukarıda da belirttiğim Marmaris merkezin her daim mevcut kalabalığından uzakta olacak oysa bir minibüs ya da 10 dakikalık vasıta yolculuğuyla merkeze ulaşabileceksiniz.

bununla beraber Marmaris’in en güzel plajları arasında sayılan İçmeler Plajı’na birkaç adım uzak ve Turunç, Kumlubük, Amos Koyu gibi popüler plajlara 10 dakika mesafede konaklama şansı yakalayarak denizin keyfini ardına kadar sonuç imkanı bulacaksınız.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

Kosa Hotel: İçmeler’de uygun fiyatlı otel arayanlar için temizleme ve konfor açısından ideal, merkezi bir seçenek. Detaylı veri ve rezervasyon için tıklayın.3★ Fortuna Beach Hotel: İçmeler Koyu’nda yer alan tesis, doğa ve denizin keyfini çıkarabileceğiniz fiyat – performans açısından dengeli bir seçenek. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.3★ Navy Hotel: İçmelerde merkezi ve yerinde fiyatlı bir konaklama alternatifi arıyorsanız İçmeler Plajı’na 1 dakika sürüş mesafesinde, merkezin kalbinde bulunan bu alternatife talih verebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.4★ Sea Star Marmaris – Adult Only: Sadece yetişkinlere hizmet veren bu tesis, lüks İçmeler otelleri arasında en sevilenlerden biri. İçmeler Plajı’nın kenarına kurulu, plaj alanı mevcut. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.5★ Martı Resort Hotel: İçmeler’de lüks otel arayanların göz atabileceği bu tesis denize sıfır konumda yer alıyor. Açık havuz, spa gibi olanakların yanında odalarıyla da oldukça neşe saçan. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.

3. Turunç

Marmaris'te nerede kalınır Turunç Otelleri

Marmaris merkezden çıkıp güneybatıya içten kıyıdan kıyıdan ilerleyin ve işte karşınızda rehberin üçüncü önerisi, Turunç!

Hem genel olarak, keza de Marmaris’te konaklama için en sevilen bölgelerden biri olan Turunç, Marmaris merkeze takriben 20 km uzaklıkta yer alıyor.

Siz de benim gibi yaz tatiline gittiğinde büyük kent merkezi gibi bölgeler yerine daha fazla Ege’nin, Akdeniz’in hissedileceği bölgelerde konaklamayı seçim edenlerdenseniz Turunç otelleri ideal bir seçenek olacaktır.

Çünkü, Turunç gerçekte de mavi ve yeşilin en hoş yüzünün bir araya geldiği, Marmaris’in en neşeli bölgelerinden biri.

Peki Turunç’ta konaklama neden şen? Ilk Önce natürel ki deniz! Mavi Bayraklı Turunç Plajı mavinin her tonunu taşıyan berrak sularının yanına sualtındaki canlı yaşamıyla da büyüleyici.

Turunç Plajı açık havada İçmeler Plajı, Amos Koyu, Kumlubük Koyu ve irili ufaklı bir sürü koy var.

Sonrasında doğa! Turunç’un adını bi’ göz önünde bulundurun. Evet, bölgeyi saran turunç meyvelerinden geliyor. Güzel Koku gibi kokular, rengarenk çiçek açan ağaçlar. Doğa yürüyüşü için de doğayla iç içe bir Marmaris oteli için de mükemmel bir alan.

Son olaraksa aktivite ve Turunç’ta yapılacak şeyler. Turunç’ta konaklama seçim edecek olursanız su sporlarından tekne turlarına, balıkçılıktan trekkinge bir sürü aktivite seçeneğiniz olacak.

Aktivitelerin yanında Turunç’ta Amos Antik Kenti, Palamut Tepesi gibi Marmaris’te görülecek manâlı yerler de bulunuyor.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

Turunç Dream Hotel Marmaris: Marmaris Turunç’ta yerinde fiyatlı otel arayanlar için merkezi ve şen bir alternatif.Pilos Deluxe Hotel: Turunç otelleri arasında evinizde hissedeceğiniz seçeneklerden biri olan bu tesis farklı studio oda tipleri ve kalabalıktan uzak fakat Turunç Plajı’na yürüme mesafesindeki konumuyla ideal.3★ Amossia Elit Butik Otel: Lüks otellere bütçe dağıtmak istemiyor fakat yine de keyifli ve güzel bir konaklama seçeneği arıyorsanız bu tesise göz atmalısınız. Turunç Plajı’na 200 m mesafede yer alıyor, özel plaj alanı bulunuyor. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.5★ Turunç Premium Otel: Marmaris Turunç’ta lüks otel yeğlemek isteyenler için denize sıfır mükemmel konumu ve zengin olanaklarıyla ideal. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.5★ Turunç Resort Otel: Marmaris Turunç’ta denize sıfır lüks otel arıyorsanız bu alternatife mutlaka göz atmalısınız. Ayrıntılı veri ve rezervasyon için tıklayın.

4. Adaköy

Marmaris'te nerede kalınır Adaköy otelleri

Marmaris’te nerede kalınır merak edenlere yeni önerim Adaköy.

Adaköy, rehberdeki öteki bölgelerin tersine Marmaris’deri Datça tarafına dürüst yok, bütün ters yönde yani Akdeniz, Dalaman tarafına dürüst yer alıyor. Merkeze uzaklığı ise takriben 10 km.

Adaköy adından da tahmin edeceğiniz üzere bir ada köyü. Fiilen kendisi bir yarımada, kıyıya fidan gibi bir kara parçasıyla yan.

Adaköy, merkeze yakın çevrede ve hatta bu rehberdeki seçenekler aralarında bulabileceğiniz en yeşil konaklama bölgesi. Ne adada, ne de Adaköy yolunda fazla yapılaşma değil.

Bu nedenle Adaköy’de konaklama için kayıtlı sayıda tesis var. Az Kalsın hepsi denize sıfır ve genelde lüks alternatifler.

Adaköy’de yapılacak şeyler ise bence fazlasıyla keyifli. Nimara Mağarası, Fosforlu Mağara adada bulunan benzersiz doğal güzellikler. Yarımadanın her bir köşesindeki bakir koylar ise bambaşka bir tecrübe sunuyor.

Bunlar haricen Marmaris Adaköy Yat Limanı’nda neşe saçan yürüyüşlere çıkabilir, tam karşınızdaki Bedir Adası manzarasında hayallere dalabilirsiniz.

Kısacası eğer Marmaris’te doğal, yeşil bir bölgede, huzurlu bir konaklama deneyimi isterseniz Adaköy otelleri müthiş alternatifler, mutlaka göz atmalısınız.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

Adaköy Boutique Hotel: Adaköy’de fiyat performans açısından dengeli bir alternatif arıyorsanız bir şans verebilirsiniz. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.4★ Club Adaköy Resort: Marmaris tatil köyleri arasında en neşeli seçeneklerden olan bu lüks tesis çağdaş ve şık odalarının yanında özel plajı ve olanaklarıyla da çok iyi! Ayrıntılı data ve rezervasyon için tıklayın.4★ Joya Del Mar Hotel Adaköy: Adaköy’de lüks otel arıyorsanız hem mavi yeşil atmosferi, hem şık dekorasyonu, ayrıca de zengin olanaklarıyla öne çıkan bu tesise göz atabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.5★ Marmaris Bay Resort: Sadece Adaköy’ün yok, Marmaris’in en lüks otelleri arasında olan bu seçenek yemyeşil doğanın içerisinde deniz ve doğayla baş başa kalacağınız mükemmel bir konaklama alternatifi. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

5. Hisarönü

Hisarönü Marmaris'te nerede kalınır

Marmaris’in kalabalıklarından uzaklaşıp konaklama alternatiflerine bakmak için şöyle daha sakin bölgelere göz atmaya ne dersiniz?

Cevabınız olumluysa buyurun Hisarönü ve Hisarönü’nde konaklama detayları!

Gökova Körfezi’nin en uç noktası Hisarönü, Marmaris’in güneybatısında, merkeze takriben 20 km uzakta yani yarım saatlik mesafede yer alıyor.

Marmaris’te nerede kalınır sorusuna Hisarönü dememin birbirinden güzel çoğu nedeni var.

Ilk Önce, mavi ve yeşilin bir araya geldiği, Marmaris’in en hayran kalınan ve huzurlu bölgelerinden biri olması. Sevilmesine fazla sevilse de sessizlik ve kolaylık arayanlar merak etmeyin, Hisarönü’nde aradığınız deneyimi bulacaksınız.

Sadece ortamı yok, Hisarönü’nün rüzgarı, nemsiz ve mis gibi havası da Hisarönü otelleri arasından seçim yapmanızı sağlayacak güzellikler.

Hisarönü Koyu bir yana İnbükü Koyu, Çubucak Koyu, Kızkumu Plajı, Orhaniye ve Selimiye gibi çevrede hem yüzülecek, keza gezilecek birçok yer olması da bir avantaj.

Bundan Başka, tatilde deniz ve doğayla kanaat etmek istemeyenler için de Hisarönü’nde konaklamanın ayrı artıları var.

Sörf ve binicilik, Hisarönü’nde yapılacak şeyler denince birincil akla gelenler.

Hem denizi, keza rüzgarıyla Hisarönü sörf için birçok sörf severin sık sık gidilen yer mekanı. aynı zamanda, binicilik ve beygir safari konusunda da oldukça gösterişli! Marmaris’te binicilik için öne çıkan 3 bölgeden biri de Hisarönü.

Bu kadarla da bitmedi! Hisarönü’nde konaklama tarih ve arkeoloji severler için de şen bir alternatif. Bybassos Antik Kenti sınırları içerisinde Kastabos Kenti’ne ait kalıntıları keşfedebilir, ortaçağdan kalma Kestabos – Hemitheia Kalesi ve daha birçok güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Peki Hisarönü’nde nerede kalınır? Bölgede kendine hayran bırakan doğa ve lüksü bir araya getiren üst segment oteller bulabileceğiniz gibi denize sıfır, yemyeşil kamp alanları ve butik oteller, pansiyonlar gibi alternatifler de bulabiliyorsunuz.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

Ela Otel Hisarönü: Hisarönü’nde merkezi otel arıyor ve uygun fiyatlı olmasını seçim ediyorsanız seçim edilebilir bir seçenek. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.Angora Motel & Camping: Hisarönü’nde uygun fiyatlı otel önerisine ihtiyacı olanlar için bu tesis Hisarönü Koyu’nda, denize sıfır konumda yer alıyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.3★ Blue Brezza Butik Marin Hotel: Denize sıfır konumu, şirin ve konforlu küçük odaları ve olanaklarıyla Hisarönü otelleri arasında ayrıca uygun fiyatlı, ayrıca nitelikli seçeneklerden biri. Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.5★ Golden Key Hisarönü: Hisarönü’nde lüks otel arıyor fakat büyük binalı, tatil köyü atmosferindeki tesisleri sevmiyorsanız doğallığın lüksle sunulduğu bu tesise göz atmalısınız. Detaylı veri ve rezervasyon için tıklayın.5★ Fortezza Beach Resort Hotel: Hisarönü’nde denize sıfır otel arıyor ve lüks bir konaklama deneyimi yaşamak istiyorsanız ideal bir seçenek.

6. Orhaniye

Orhaniye Marmaris'te nerede kalınır

Marmaris’te konaklama için şirin, ufak tefek ve doğanın keyfini çıkaracağınız bir yer mi düşünüyorsunuz? İşte bütün aradığınız yer olabilecek Orhaniye!

Orhaniye, Marmaris merkeze 35 dakika mesafede yer alıyor. Selimiye ve Hisarönü arasında küçücük bir köy.

Karaya içten derin girintili, uzun ince doğal koy bir uçtan bir uca Orhaniye’nin sahil şeridi resmi olarak bambaşka bir güzellik. Deniz durgun, ara ara sığ, renkler deseniz mavi ve yeşilin her tonu var.

Marmaris’in en güzel koyları aralarında yer alan Kızkumu Plajı da Orhaniye’nin en ilgi çekici tarafı.

Hikayesi antik çağlara dayanan bu plajı gördüğünüzde şaşırmaya hazırlanmış olun, çünkü denizin ortasında yürüyen bir sürü insan olacak!

Keza Orhaniye Koyu, keza Kızkumu Plajı manzarasının keyfini çıkaracağınız yüzlerce Orhaniye oteli olduğunu da bitmiş söyleyeyim.

Köyün ve sahil şeridinin etrafını çevreleyen çam ormanları ve Orhaniye’nin ünlü marinası Martı Marina da Orhaniye’de konaklamayı çekici kılan diğer özellikler.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

Erol Motel: Orhaniye’de uygun fiyatlı otel arayanlar için ideal bu tesis pak, konforlu ve merkezi. Ayrıntılı veri ve rezervasyon için tıklayın.Mavi Yengeç Bungalov & Butik Otel: Marmaris’te bungalov konaklama deneyimi yaşamak isterseniz Orhaniye’de bulunan bu arkadaşça tesise göz atabilirsiniz. Ayrıntılı veri ve rezervasyon için tıklayın.5★ Martı Hemithea Hotel: Lüks Marmaris otelleri arasında en keyifli seçeneklerden biri olan bu tesis, Keçibükü mevkiinde yer alıyor ve Orhaniye’de konaklama için mükemmel. Detaylı veri ve rezervasyon için tıklayın.5★ Angel’s Marmaris Hotel: Orhaniye Köyü ve Turgut Köyü arasındaki Burunucu mevkiinde, önü ve arkası deniz olan bir burunda bulunan tesis Orhaniye’de lüks otel arayanlar için yeşil ve mavi arasına saklanmış bir cennet.

7. Selimiye

Marmaris'te konaklama Selimiye bögesi

“Marmaris’te Nerede Kalınır?” rehberi hazırlayıp da son yılların en popüler tatil rotalarından Selimiye bölgesine yer vermemek olmaz.

Selimiye ya da Selimiye Köyü, Marmaris’te görülmesi gereken yerler aralarında başlarda geliyor. Marmaris’te konaklama söz konusu olduğunda da her özelliği, her bir köşesiyle çok iyi bir seçenek.

Selimiye, Marmaris merkeze yaklaşık 1 saat uzaklıkta, Bozburun Yarımadası’nda yer alıyor. Merkeze çok yakın sayılmasa da başlı başına kendi güzellikleriyle keza konaklama, hem de vakit geçirmek için bence epeyce tercih edilesi bir bölge.

Ne var bu Selimiye’de bu dek diye düşünmeye başladıysanız derhal anlatayım.

Başta Marmaris’in her bölgesinde olduğu gibi tertemiz, masmavi sakin bir deniz ve yemyeşil, güzel koku gibi bir doğa.

Renkli sokakları, neşe saçan balık restoranları, kafeleri, gece hayatı için alternatif mekanları ve alışveriş imkanlarıyla da Selimiye fazlasıyla şen bir alan.

Selimiye’de gezilecek yerler diyecek olursanız Hydas Antik Kenti, Turgut Şelalesi, Selimiye Deniz Feneri, Selimiye Manastırı birincil akla gelenler.

Karada ziyaret etmek ilginizi çekmiyorsa da tekne turlarıyla ünlü Kamelya ve Dişlice adalarını ve çevredeki daha çoğu koyu ziyaret edebiliyorsunuz.

Selimiye’nin tek eksiği sayılabilecek konu ise kumsal eksikliği. Selimiye merkezde denize girmek için bir kumsal bulunmuyor. Denize girilecek mekanlar, işletmeler olsa da iskele ya da kayalıklardan antre var.

Ama Selimiye’de denize girmek için kumsal yeğlemek isterseniz de fazla uzaklaşmanıza gerek yok. Yalnızca 2 km uzak büyüleyici Sığliman Koyu (Akkum Koyu), birazcık ilerisinde ise Cennet Koyu yer alıyor.

Bunların dışarıda da Selimiye’nin yakın çevresindeki Cinbükü Koyu, Kızkumu Plajı, Hisarönü Koyu gibi keza denize girilecek, ayrıca yüzülecek bölgeleri de unutmamak gerek.

Selimiye’de konaklama ilginizi çekti ve Selimiye otelleri için tavsiyeye ihtiyacınız varsa aşağıdaki ufak listeye göz atmanızı öneririm.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

Narlı Pansiyon: Selimiye’de yerinde fiyatlı otel arayanlar için ayrıca olanakları, keza merkezi konumuyla oldukça seçim edilebilir bir alternatif. Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.3★ Palmetto Resort Hotel: Selimiye’de merkezi bir konumda yer alan tesis Selimiye’de denizin keyfini hariç tutmak için keza keyifli iskelesiyle, hem de plajdan denize girme imkanı sunan koyuyla mükemmel. Ayrıntılı data ve rezervasyon için tıklayın.3★ Solto Selimiye Hotel: Keyifli Selimiye otelleri aralarında bulunan tesis bir yanda Azmak Deresi, bir yanda masmavi bir koy, diğer yanda ise yemyeşil bir çevreyle sarılı, rahat bulmak için epeyce ideal bir seçenek. Detaylı veri ve rezervasyon için tıklayın.4★ Selimiye Big Poseidon Boutique Hotel & Yatch Club: Selimiye’de lüks otel arayanlar için ideal denize sıfır ve epeyce zengin olanaklara sahip bir alternatif. Ayrıntılı data ve rezervasyon için tıklayın.4★ Selimiye Mavisi: Selimiye’de denize sıfır otel arıyor ve lüks bir hizmet istiyorsanız Selimiye’nin popüler otelleri arasında yer alan bu tesise göz atabilirsiniz. Ayrıntılı veri ve rezervasyon için tıklayın.

8. Bozburun

Bozburun Marmaris'te konaklama

Marmaris’in popüler ama sakin, huzurlu beldelerinden bir diğeriyle devam edelim. İşte Marmaris’te konaklama için yepyeni önerim Bozburun.

Bozburun, Marmaris’in çevresinde bulunan irili ufaklı koylardan orta büyüklükte bir ikâmetgâh alanı.

bununla birlikte rehberdeki önerilerim aralarında takriben 50 km – 1 saatlik mesafeyle Marmaris’e en uzak olan alan.

Fakat aynı Selimiye gibi Bozburun için de uzaklığı tasa etmenize gerek yok. Aslına baktığınızda özellikle Marmaris merkezi görmek istemiyor ya da hareketli bir gece hayatı aramıyorsanız Bozburun, kendi avantajları ve özellikleriyle konaklama için hoş bir seçenek.

Bir De, Bozburun’da konaklama tercih edecek olsanız kendi aracınız veya minibüslerle1 saatlik şen bir yolculukla Marmaris merkeze ulaşabilir, bir günde etrafı keşfedebilirsiniz.

Hatta Bozburun çevresi gezilecek yerler Marmaris merkez ile de sınırlı yok. Orhaniye, Hisarönü, Selimiye, Söğüt, Turgut gibi popüler Marmaris tatil beldeleri yakın çevrenizde olacak.

Peki Bozburun otelleri arasından seçiminizi yaptınız ve çevrede değil, Bozburun’da vakit devretmek istiyorsunuz. Bozburun’da yapılacak neler var birlikte bakalım.

Ilk Olarak Bozburun, sakinliği ve huzuruyla bütün olarak kafa kulak vermek isteyen tatilcilerin kaçamak noktası. Fakat natürel fakat yeme içme için bambaşka alternatifler, alışveriş olanakları ve gece hayatı için dans etmelik kulüp gibi mekanlar olmasa da bar ve kafeler var.

Bozburun’da natürel ancak deniz var! Ayrıca de öyle böyle yok, irili ufaklı bakir koylarla kendine hayran bırakacak bir deniz var.

Bozburun’da otel seçim ederken denize sıfır alternatiflere göz atabileceğiniz gibi standart bir otel tercih ederek merkez ve çevresindeki koylarda da denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bozburun Plajı, Amas Koyu, Akvaryum Koyu, Serçe Limanı, Adatepe Ada Boğazı öncelikle almak üzere çevrede yüzmek için birçok yer var.

Karayla ulaşım olan bu koyların yanına bir de araçla ulaşamayacağınız fakat yalnızca denizden ulaşabileceğiniz Bozburun koyları yer alıyor. Bu koylar için de Bozburun’da tekne turu gerçekleştirebilirsiniz!

Peki Bozburun’da nerede kalınır? Otel seçerken hangi bölgelere bakmalı?

Bozburun’da konaklama için bakacağınız 3 alan var:

Bozburun merkez – Bozburun Limanı’nın olduğu, ana merkez kısmı.Yeşilova Mahallesi – Bozburun Plajı’nın yer aldığı, Bozburun’un ikinci merkezi varsayabileceğimiz daha eksik yerleşim olan alan.Cumhuriyet Caddesi – Bozburun merkezden Yeşilova Mahallesi’ne kıyıdan kıyıdan ilerlenen bu cadde üzerinde de birçok otel var.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

Bozburun Yacht Club: En hoş koyların ev sahibi Marmaris’te yat oteli arıyorsanız önünde kendine ait küçük bir yat limanı yer alan bu lüks tesisi seçim edebilirsiniz. Detaylı veri ve rezervasyon için tıklayın.Valentina Boutique Hotel: Bozburun’da lüks otel seçmek isteyenler için ideal bu tesis denize sıfır konumu, şık dekorasyonu ve ister villa, ister oda konaklama seçenekleriyle mükemmel. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.Miamai Butik Otel: Yalnızca yetişkinlere hizmet veren bu tesis doğa ve denizle baş başa kalacağınız denize sıfır, romantik atmosferi, lüks olanakları ve konforlu, şık odalarıyla şen bir konaklama deneyimi sunuyor. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.3★ Loryma Hotel Bozburun: Bozburun’da denize sıfır otel bakıyorsanız Adatepe mevkiinde, kendine ait plaj alanıyla keza iskeleden, ayrıca kumsaldan denize giriş imkanı sunan bu lüks ve şık tesis sizin için ideal olabilir. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

9. Söğüt

Söğüt otel tavsiyesi Marmaris'te konaklama

“Marmaris’te Nerede Kalınır?” rehberimin sonuna geldik. Baktığınız bölge önerileri sizi mutlu etmediyse son önerime göz atmanızı nasihat ederim. Karşınızda Söğüt!

Söğüt Köyü, Marmaris merkeze takriben 60 km uzakta bulunan, sessiz, sakin balıkçı kasabası tadında, rahat bulmak ve doğanın keyfini hariç tutmak için mükemmel bir konaklama bölgesi.

Söğüt Köyü’nde konaklama seçim etmeyi düşünürseniz butik otellerden pansiyonlara, lüks otellerden kiralık villalara farklı seçenekler bulabilirsiniz.

Söğüt’te konaklamanın artıları Marmaris’in öteki bölgelerinden öbür olmasa da Söğüt’ün de kendine has güzellikleri var.

Örneğin, Simi Adası’yla iki taraflı olan Söğüt Köyü’nde günün her saati manzaranın keyfi bir diğer. Gündüzleri pırıl pırıl Yunan Adaları’nın manzarası, akşamüstü özgün bir günbatımı.

Özellikle Saranda Koyu, Söğüt’te güneşin batışı için mükemmel. Merak etmeyin bu gün batımının keyfini çıkaracağınız Söğüt otelleri de oldukça bol!

Söğüt’te nerede kalınır konusuna gelecek olursak Söğüt Köyü merkezi fiilen sahilden 3 km içeride yer alıyor fakat sahil şeridinde de konaklama alternatifleri var.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

Saranda Butik Otel: En iyi Söğüt otelleri aralarında sayabileceğimiz bu tesis özel plajı, manzarası ve konforlu odalarıyla tercih edilebilir. Ayrıntılı data ve rezervasyon için tıklayın.Rotam Söğüt Pansiyon: Söğüt’te merkezi otel arıyorsanız memnuniyetle seçim edebileceğiniz bu alternatif şık bir taş villa içerisinde oda oda hizmet veriyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.Suna House: Deniz kenarına 5 dk mesafede bulunan bu tesis sessiz ve ağırbaşlı bir yerde tek odalı taş evlerle hizmet veriyor. Havuza açılan odaların yanında deniz manzaralı odalar da mevcut. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.Mavi Akvaryum Pension: Marmaris Söğüt’te denize sıfır ve uygun fiyatlı otel arayanlar için ideal. Ayrıntılı veri ve rezervasyon için tıklayın.Söğüt Ada Pansiyon: Söğüt’te yerinde fiyatlı otel arıyorsanız gönül rahatlığıyla bu alternatife göz atabilirsiniz. Merkezi konumunun yanında konforlu ve temiz odaları da oldukça cazip. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Marmaris’te Ulaşım

Marmaris'te nerede kalınır, toplu taşıma araçları

Marmaris’te konaklama için bölge ve otel seçimi yaparken ulaşım detaylarını da göz önünde bulundurmak istiyorsanız vereceğim özet bilgiler işinize yarayacaktır.

Ilk Kez, Marmaris’te ulaşım günün her saati epeyce rahat olduğu için eğer özel bir durumunuz yahut konaklama planınızı fazla etkileyeceğini düşünmüyorum.

Marmaris’te ulaşım dolmuş, belediye otobüsleri, minibüs ve taksilerle sağlanıyor. Natürel oysa seçim ederseniz Marmaris’te vasıta kiralama alternatifini de göz önüne alabilirsiniz.

Marmaris dolmuşları, Marmaris’te ulaşım için en fazla tercih edilen seçenek. Yaz sezonunda neredeyse 02.00 sularına değin hizmet veren dolmuşlar hem Marmaris merkezde her yere, hem de rehberde de yer verdiğim yakın çevredeki bölgelere ulaşım sağlıyor.

Marmaris’te otobüsle ulaşım da dar ve uygun fiyatlı bir seçenek olsa da otobüs seferleri özellikle geceleri daha aralıklı olduğu için dolmuşlar daha fazla tercih ediliyor.

Sabaha değin süren Marmaris gece hayatı eğlencesine ayak uyduracaksanız taksi kullanmak durumunda elbet kalacaksınızdır. Marmaris’te taksi fiyatları birazcık pahalı olsa da tercih edilebilir aralıklarda oluyor.

Son olarak Marmaris’te vasıta kiralama seçim edecekseniz Marmaris merkez araç kiralama firmaları veya ulaşım için tercih ettiğiniz havalaanında bulunan firmalar işinize yarayacaktır.

Marmaris’te araba kiralama Marmaris merkezi ziyarete gitmek için olmasa da Marmaris çevresi bölgeleri ve koyları keşfetmek için en kuytu ve ideal seçenek.

Marmaris’te ulaşım açısından en kuytu konaklama bölgesi her tarafta olduğu gibi merkez. Merkez sonrasında ise İçmeler ve Turunç geliyor.

Marmaris Otel Fiyatları & Rezervasyon

Marmaris'te nerede kalınır otel rezervasyonu

Marmaris’te konaklama için alan bölge, otel otel analiz sonrası ilginizi çekecek bir konum daha var: Marmaris otel fiyatları ve Marmaris’te otel rezervasyonu.

İlk olarak Marmaris’te otel rezervasyonu ile başlayalım. Sizin için kendi seyahatlerimde de kullandığım kişisel bir önerim var: hotelscombined.com.tr.

Hotelscombined.com.tr öbür otel rezervasyonu sitelerini tek bir platformda toplayarak hem daha fazla tesise, ayrıca de karşılaştırmalı fiyatlara ulaşmanızı sağlıyor. Dahası, booking.com altyapılı olduğu için oldukça güvenilir, memnuniyetle kullanabilirsiniz.

Marmaris otel fiyatları için sıradan sayılar vermeden önce birkaç konuya değinmek istiyorum.

Ilk Kez Marmaris’te yerinde fiyatlı konaklama istiyorsanız en güzel ve lüks otelleri bile yerinde fiyata rezerve etmek için tavsiyem erken rezervasyon veya sezon dışı yolculuk planları.

Marmaris’in sezonu uzun -adeta Nisan – Ekim arası- olsa da fiyatların en yüksek olduğu sezon tabii fakat 3 aylık yaz dönemi. Diğer tarihler de fiyatlar daha uygun olacaktır.

Erken rezervasyon veya sezon dışı plan yapamadınız diyelim, sorun mu? Tabii fakat hayır. Marmaris’te hakiki anlamıyla her bütçeye ve her zevke yerinde otel var. Çünkü karşınıza yaklaşık olarak adım başı bir konaklama tesisi çıkıyor. E seçenek çok olunca keza fiyatlar daha uygun, hem de aradığınızı bulma ihtimaliniz daha yüksek.

Daha bedensel zihin vermesi için ortalama fiyatlar üzerinden de misal vereyim:

Marmaris’te yerinde fiyatlı oteller 2 kişi gecelik 150 – 200 TL arasıMarmaris’te standart oteller için fiyatlar ise 2 birey gecelik 250 – 350 TL arası

Natürel oysa bütçeniz daha yüksekse ayrı fiyat aralıklarına, üst segment birçok lüks otel bulabilirsiniz.

Otel fiilen şen ve hoş olsun, fazla lükse gerek değil derseniz kolaylıkla 2 kişi gecelik 350 – 400 TL’ye alternatifler bulabilirsiniz.

Özetle Marmaris’te Nerede Kalınır?

Marmaris'te nerede kalınır gezip gördüm

Marmaris’te nerede kalınır merak edenler için alan önerilerinden otel tavsiyelerine, ulaşımdan Marmaris otel fiyatlarına; oldukça detaylı bir kılavuz hazırlamaya çalıştım. Umarım aradığınız konaklama bölgesini ve hayalinizdeki oteli bulmuşsunuzdur!

Bu değin data arasında kaybolmak istemeyenler içinse “Marmaris’te Nerede Kalınır?” rehberimi ufak bir özet olarak bitirmek istiyorum.

Marmaris’te konaklama için en fazla tercih edilen 9 bölge var:

Marmaris merkezİçmelerTurunçAdaköyHisarönüOrhaniyeSelimiyeBozburunSöğüt.

Bu 9 bölgeyi Marmaris merkez çevresi ve Marmaris’e yakın güzel bölgeler olarak ayırabilir, Marmaris’te konaklama planınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Başta Marmaris merkez ve çevresi olarak aktardığım 4 bölgeyle başlayalım: Marmaris merkez, İçmeler, Turunç ve Adaköy.

Marmaris merkez tabii ama Marmaris’in yeme içme, alışveriş, gece hayatı, ulaşım, gezilecek yerler vs. açısından keza en hareketli, ayrıca de en kullanışlı bölgesi.

Yerlisi de burada, turistler de burada olunca bununla beraber da en topluluk bölgesi. Marmaris merkezde konaklama Marmaris’te gece hayatı, ulaşım gibi esas konular açısından ayrıcalıklı olsa da Marmaris’in masmavi denizini yaşamak ve huzurlu bir tatil için en mükemmel yer değil.

İçmeler ve Turunç ise Marmaris merkeze 10 dakika gibi bir mesafede bulunan ve merkezin daha minik ve sakin versiyonları diyebiliriz.

Buralarda da aradığınız her şeyi bulabilir ve dahası, merkezin her daim kalabalığından uzaklaşıp Marmaris’te hoş denizin keyfini de çıkarabilirsiniz.

Merkez çevresindeki son bölge Adaköy ise Marmaris merkeze yakın olup da doğa ve denizle baş başa kalabileceğiniz en neşe saçan alternatif. Anakaraya ince bir kara parçasıyla alt bir yarımada olan Adaköy’de konaklama havasıyla, suyuyla güzel koku gibi gelecektir.

Marmaris’e yakın hoş bölgeler ile devam edecek olursam elimizde Hisarönü, Orhaniye, Selimiye, Bozburun ve Söğüt var.

Bu bölgelerin tümü Marmaris kalabalığından uzaklaşıp Marmaris koylarının ve doğanın tadını çıkaracağınız, deniz kenarı balık restoranlarında hareketsiz bir eğlence yaşayacağınız, alışverişten ulaşıma da olanakların olacağı bölgeler.

Hisarönü, Orhaniye ve Söğüt daha ufak balıkçı kasabası tadındayken Selimiye ve Bozburun ayrıca azıcık daha büyük, hem de daha popüler yerler.

Natürel fakat her birinin değişen avantajları ve dezavantajları var. Mesela Hisarönü sörf ve binicilik ile meşhurken Orhaniye sıra dışı Kızkumu Plajı ile öne çıkıyor. Selimiye gezilecek yerleriyle büyülerken Bozburun gök mavisi koyları, Söğüt ise o ünlü gün batımıyla etkiliyor.

Marmaris merkeze yakınlık açısından kıyasladığınızda ise Hisarönü ve Orhaniye merkeze 20 – 30 dakika mesafelerde yani oldukça yakınken Selimiye, Bozburun ve Söğüt için bu zamanlama 40 – 60 dakika olarak değişiyor.

Tüm bu bölgeler için önerdiğim Marmaris otelleri için de en iyi otellerle bir özet çıkardım. Altında görebilirsiniz:

Marmaris merkez için 8 Oda Homes,İçmeler için 4★ Sea Star Marmaris – Adult Only,Turunç için 3★ Amossia Elit Butik Otel,Adaköy için 4★ Joya Del Mar Hotel Adaköy,Hisarönü için Club Rena,Orhaniye için Ağırbaşlı Vadi Winehouse Hotel,Selimiye için Swan Lake Hotel,Bozburun için Valentina Hotel,Söğüt için Saranda Otel.

Marmaris’te nerede kalınır konusu özetle bu şekilde. Şehirde gezip görülecek yerlerle ilgili ayrıntılı veri ve fotoğrafları Marmaris Gezilecek Yerler Listesi | En Hoş 15 Yer! başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bahçelievler escort İstanbul escort beylikdüzü escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort ataşehir escort