Microsoft Windows 11 yeni özelliklerle geliyor

Microsoft Windows 11 yeni özelliklerle geliyor

ABD’li teknoloji devi Microsoft tarafından geliştirilen Windows işletim sistemleri her geçen sene bambaşka bir ebat kazanıyor. Özellikle Windows 10 kullanıcılara hem tasarım keza de fonksiyonel açıdan enerjik bir tecrübe sundu. Oysa sonlara dürüst ortaya çok ciddi problemler çıktı. Hatırlayacağınız üzere Windows 10 her güncelleme yaptığında az kalsın sistem işlevsiz ülkü geliyordu.

Bütün bu sebeplerden nedeniyle çoğu kişi Microsoft işletim sisteminin değiştirilmesi gerektiğini düşündü. Hatta Windows 10X bu konuda kullanıcılara epeyce iyi bir tecrübe sunabilecek potansiyele sahipti. Ancak şirket bundan vazgeçerek Windows 11 üstünde yoğunlaştı ve şu lahza tanıtım için hazırlanıyor.

Windows 10 işletim sistemi yavaşça ömrünü doldururken şimdilerde Windows 11 konuşuluyor. Microsoft kadar yapılacak etkinlik için yeni bir sürüm sızıntısı ortaya çıktı. Birçok kişi bunun yalnızca Windows 10 güncellemesi olduğunu düşündü fakat sanatkâr analistler Microsoft firmasının Windows 11 için hazır olduğunu söylüyor.

Konuyla ilgili gelen bazı detaylara tarafından şirket bu yeni işletim sisteminde ChromeOS ile yakın rekabet etmek istiyor. Bu yeni işletim sistemi ile birlikte yeni sistem simgeleri dosya gezgini geliştirmeleri ve Windows kullanıcılarına çabuk hareket kabiliyeti sunma gibi özellikler kazandırılacak.

Konuyla ilgili Microsoft kadar herhangi bir resmi tanımlama yapılmadı. Ama keza sızıntılar hem de şirketin uzun bir süredir bu yeni işletim sistemi üzerine yoğunlaşmış olması iddiaları güçlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir