Pamukkale’de Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Pamukkale’de Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Pamukkale'de nerede kalınır
İçindekiler

Pamukkale’de Nerede Kalınır?1. Pamukkale İlçe Merkezi2. Karahayıt3. Denizli Kent MerkeziPamukkale’de UlaşımPamukkale Otel Fiyatları & RezervasyonÖzetle Pamukkale’de Nerede Kalınır?

Doğal güzellikleri keşfetmek, antik kentlerle tarihi bir seyahate çıkmak veya travertenler ve kaplıcalarla şifa bulmak… Hangi sebeple olursa olsun, Pamukkale‘ye yolculuk etmeyi düşünen herkesin ortak bir sorusu var: Pamukkale’de nerede kalınır?

Sizin de yakın zamanda bir Pamukkale planınız veya hayaliniz varsa Pamukkale’de konaklama alternatiflerini merak ediyor olmalısınız!

Uzun uzun araştırmalar, sayfa sayfa gezmeler yerine Pamukkale’de konaklamaya dair her şey bu rehberde sizi bekliyor.

Kılavuz her tarafında Pamukkale’de konaklama için en ideal bölgeler, en iyi Pamukkale otelleri gibi konaklama detaylarını bir bir paylaşıyor olacağım.

Umarım hayalinizdeki konaklama alternatifini bulur ve bir Pamukkale deneyimi geçirirsiniz!

Pamukkale’de Nerede Kalınır?

Pamukkale'de nerede kalınır

Travertenleri, antik kenti ve alışverişten yeme içmeye olanaklarıyla Pamukkale’nin en turistik bölgesi Pamukkale ilçe merkezi,Pamukkale’de meşhur bir termal merkez olan ve daha lüks termal otelleriyle popüler Karahayıt,Keza kendi içinde gezilecek yerleri, keza de yakın çevrede gezilecek yerleriyle Pamukkale’de konaklama için tercih edilen Denizli şehir merkezi.

1. Pamukkale İlçe Merkezi

Pamukkale'de nerede kalınır merkez oteller

Pamukkale’de nerede kalınır denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen alan, Pamukkale ilçe merkezi.

Neden Pamukkale merkez? Çünkü Pamukkale ilçe merkezi, Pamukkale’nin en turistik ve popüler bölgesi. Gezilecek yerleri, yeme içme olanakları bir yandan konaklama söz konusu olduğunda da Pamukkale ilçe merkezinde sayısız seçenek var.

Öncelikle Pamukkale merkezde konaklama tercih edecek olursanız dünyaca ünlü Pamukkale Travertenleri yanı başınızda olacak. Traventerlerin yanında yeniden oldukça popüler Hierapolis Antik Kenti için de benzer durum geçerli.

Kısacası Pamukkale’yi doya doya yaşamak için nerede kalmalıyım diye düşünüyorsanız buyurun cevabınız!

Peki Pamukkale merkezde nerede kalınır? Pamukkale merkez çok büyük bir yer değil, böylece her yer birbirine yakın denilebilir ancak Mehmet Akif Ersoy Bulvarı ve paralelindeki sokaklar en merkezi alan.

Pamukkale merkezde konaklama için pansiyonlardan butik otellere, tatil köylerinden termal otellere her bütçeye ve zevke uygun seçenek var. titiz biriyseniz merkezde elbet keyfinize tarafından bir seçenek bulursunuz.

Pamukkale merkez otelleri için spesifik öğüt isterseniz ise aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

Sunrise Avuç Içi Hotel: Pamukkale’de yerinde fiyatlı otel arayanlar Pamukkale Travertenleri’ne sadece 15 dakika yürüme mesafesinde yer alan bu tesise mutlaka göz atmalı. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.2★ Özbay Hotel: Siz de “kafamızı sokacağımız bir oda yeter” mantığında düşünüyorsanız Özbay Hotel, fiyat performans ve konum olarak en avantajlı Pamukkale otellerinden biri. Ayrıntılı veri ve rezervasyon için tıklayın.3★ Venus Suite Hotel: Pamukkale merkezde otel tercih edecekseniz bu çağdaş ve şık tesise göz atabilirsiniz. Konum olarak mükemmel ve Pamukkale otellerinin geneline kıyasla çok daha yeni ve çağdaş bir atmosfer sunuyor. Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.4★ Melrose House Hotel: Pamukkale Travertenleri ve Hierapolis Antik Kenti ile 5 dakika sürüş mesafesinde yer alan tesis Pamukkale’de lüks otel arayanlar için ideal. Ayrıntılı data ve rezervasyon için tıklayın.4★ Tripolis Hotel: Pamukkale Travertenleri’ne yakın otel arayanlar yemyeşil, geniş bir alanda kurulu bu lüks tesise göz atabilir. Açık havuzu ve spa merkeziyle neşe saçan bir tatil için de ideal. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

2. Karahayıt

Karahayıt Pamukkale'de nerede kalınır

Pamukkale ilçe merkezi ya da merkez otelleri sizi mutlu etmediyse ve aradığınızı bulamadıysanız Karahayıt ile devam edelim!

Karahayıt, Pamukkale’nin en popüler bölgelerinden biri. Pamukkale merkeze takriben 7 km uzaklıkta yer alıyor. Anlayacağınız konum olarak epeyce avantajlı.

Üstelik, Karahayıt’ın tek avantajı konum ve ulaşım yok. Karahayıt, Türkiye’de kaplıca turizmi dendiğinde birincil akla gelen seçeneklerden biri.

Karahayıt Kaplıcaları, Pamukkale Travertenleri’nin bir parçası olarak sayılıyor. Pamukkale Travertenleri’nin beyazının aksine Karahayıt Kaplıcaları’nda su kırmızı. Yani yalnızca şifalı özellikleriyle değil, görsel olarak da uyarı çekiyor.

Karahayıt bölgesine özel şifalı termal sulara birçok tesiste ulaşabiliyorsunuz. Karahayıt termal otelleri bilhassa lüks olanakları ve spa merkezleriyle uyarı çekiyor. Bazı tesislerde fizyoterapi merkezi bile bulabiliyorsunuz.

Kısacası Pamukkale’ye kaplıca turizmi için gezi ediyorsanız Karahayıt bölgesi kendimce baht vermeniz gereken ilk seçenek olmalı. Pamukkale ilçe merkezinde de termal otel seçenekleri ve travertenler bulunsa da Karahayıt otelleri bu konuda daha lüks ve gelişmiş.

Bir de söylemeden geçmeyeyim. Karahayıt, köy ya da kasaba olarak tanımlanan Pamukkale merkeze tarafından daha minik, daha doğal bir yer. Merkez kadar turistik ve hareketli olmadığı için de sessiz, sakin bir havası var.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

Oskar Thermal Hotel: Karahayıt’ta uygun fiyatlı otel arayanlar için pak, sade ve ideal olanaklara sahip güzel bir alternatif. Data ve rezervasyon için tıklayın.3★ Pamukkale Termal Ece Otel: Karahayıt Kırmızı Su Travertenleri yakını otel arıyorsanız hem yerinde fiyatlı, hem ideal bu seçeneğe göz atabilirsiniz. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.4★ Hierapark Thermal & Spa Hotel: Yemyeşil, sakin ve huzurlu bir atmosferde modern olanaklarla dolu bir spa oteli. Pamukkale Travertenleri ve Karahayıt Kırmızı Su Travertenleri yalnızca 10 dakika mesafede. Veri ve rezervasyon için tıklayın.5★ Richmond Pamukkale Thermal: Pamukkale’de lüks termal otel arayanlar için Karahayıt bölgesinde, merkezi bir konumda bulunan ideal bir seçenek. Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.5★ Doğa Thermal Health & Spa: Spa olanaklarından yeme içmeye, hobi alanlarından buluşma salonlarına lüks ve dört mısra bir deneyim sunan bu tesis Karahayıt otelleri arasında en iyilerden. Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

3. Denizli Büyük Kasaba Merkezi

Denizli Pamukkale'de konaklama

“Pamukkale’de nerede kalınır?” rehberinin son önerisine gelelim: Denizli şehir halkı merkezi.

Pamukkale’den bahsederken Denizli şehir halkı merkezi alakasız gelmiş olabilir ama fazla ivedi karar vermeden avantajına bir göz atın derim.

Pamukkale merkez de Karahayıt da ufak yerler. Her ikisini de birer günde gezebilirsiniz. Eğer bu seyahatten beklentiniz yalnızca bir termal otele ya da adi bir tesise gidip kaplıcaların ve spa olanaklarının keyfini çıkarmaksa konaklama için tercihiniz Pamukkale merkez veya Karahayıt olsun derim.

Fakat termal keyfin yanında yeni yerler keşfetmek, yeni deneyimler yaşamak istiyorsanız Denizli merkez, Pamukkale’de konaklama için aradığınız yer olabilir!

Öncelikle Denizli merkez, Pamukkale’ye yaklaşık 17 km. Kişisel aracınızla gidecekseniz 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Karahayıt ise takriben 25 dakika uzaklıkta. Toplu ulaşım için de sürelere 10’ar dakika ekleyerek düşünebilirsiniz.

Pamukkale ve Karahayıt’ı geçip Denizli’nin konum avantajına gelelim! Denizli merkezde gezilecek yerlerin yanına Denizli çevresinde de gezilecek çoğu manâlı nokta, şehir halkı, turistik yer vs. var. Yani Denizli otelleri arasından seçim yaparsanız her gününüzü yeni keşifler, farklı deneyimlerle geçirebilirsiniz.

Sadece küçük bir zihin vermesi açısından gezebileceğiniz yerlere dair kısa bir koyma:

Tarihi Denizli Kaleiçi Çarşısı,Atatürk ve Etnografya Müzesi,Laodikeia Antik Kenti Denizli içi keşfedeceğiniz yerlerken Salda Gölü,Keloğlan Mağarası,Budan’da yer alan Çizmeli (Yenice) Kaplıcaları ve Budan Evleri yakın çevrede bulunan noktalar.

Peki ya Denizli merkezde nerede kalınır? Bayramyeri Meydanı, Çınar Meydanı ve Pamukkale Belediyesi çevresi merkezin en hareketli ve avantajlı bölgeleri.

Daha ayrıntılı adres önerisi içinse Ahali Caddesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ve Ulus Caddesi bölgelerine göz atabilirsiniz.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

2★ Kosar Hotel: Denizli’de uygun fiyatlı otel arıyorsanız Denizli merkezde, önemli noktalara yalnızca 5 dk mesafede yer alan bu tesise göz atmalısınız. Ayrıntılı veri ve rezervasyon için tıklayın.3★ Çimenoğlu Hotel: Denizli merkez otelleri aralarında olanakları ve çağdaş dekorasyonuyla öne çıkan bu tesis, Denizli merkezde gezilecek yerlere yürüye yürüye takriben 10 dk mesafede yer alıyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.3★ Laodikya Otel: Denizli’de turistik noktalara yürüme mesafesinde bulunan bu tesis ayrıca uygun fiyatlı, hem de iyi olanaklara sahip ideal bir seçenek. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.4★ North Point Hotel: Denizli’de merkezi otel arayanlar için Fevzi Bilmek Bulvarı’nda lüks ve modern bir seçenek. Detaylı data ve rezervasyon için tıklayın.4★ Angel’s Park Hotel: Denizli’de lüks otel arayanlara hem olanakları, keza de merkezi konumuyla üstünlük sağlayan bu tesise göz atabilirsiniz. Detaylı veri ve rezervasyon için tıklayın.

Pamukkale’de Ulaşım

Pamukkale'de konaklama, bölgede ulaşım

Pamukkale’de otel seçiminizi yaparken işinizi kolaylaştıracağını düşündüğüm ulaşım detaylarını sizlerle paylaşmak istedim.

Pamukkale’de ulaşım için otobüs, minibüs ve taksi kullanabilir ya da araç kiralayabilirsiniz.

Ilk Olarak Pamukkale’de araç kiralama ile başlayayım. Pamukkale’de vasıta kiralama için hem Denizli merkezde, keza Kameriye Havaalanı içerisinde, hem de Pamukkale merkezde firmalar bulunuyor.

Eğer geziniz her tarafında yalnızca Pamukkale, Karahayıt ve hatta Denizli çevresini gezmek istiyorsanız vasıta kiralamak çok mühim değil.

Bu üçlü birbirine oldukça yakın: Pamukkale Denizli arası 17 km, Pamukkale Karahayıt arası 4 km ve Karahayıt Denizli arası yaklaşık 21 km. Ancak çevreyi de ziyarete gitmek isterseniz mutlaka araç kiralamanızı öğüt ederim.

Pamukkale’de toplu ulaşıma gelecek olursam rehberde önerdiğim üç konaklama bölgesi de kendi içlerinde de lüzum yürüyerek, gerek toplu taşımayla ulaşımın kolayca sağlanacağı yerler.

Denizli merkezden Pamukkale ve Karahayıt’a ve Pamukkale’den Karahayıt’a az daha her 20 dakikada 1 minibüs ve otobüsler bulunuyor. Tekrar her birinde iç ulaşımı da minibüs ve otobüslerle zahmetsizce sağlayabiliyorsunuz.

Pamukkale’de konaklama için ulaşım açısından en avantajlı bölge neresi diyecek olursanız iki önerim var:

Pamukkale özelinde spesifik bir tatil için Pamukkale ilçe merkezi.Pamukkale dahil Denizli çevresini keşfetmek için Denizli merkez.

Pamukkale Otel Fiyatları & Rezervasyon

Pamukkale'de nerede kalınır otel fiyatları

“Pamukkale’de Nerede Kalınır?” rehberinin en can tip kısmına hazırsanız başlayalım!

Öncelikle Pamukkale’de otel rezervasyonu için söz konusu tatil tasarlama olunca yaşam kurtaracak, iç ferahlatacak bir önerim var: hotelscombined.com.tr.

Hotelscombined.com.tr güvenilir çoğu rezervasyon sitesine tek bir yerden ulaşabileceğiniz bir online otel rezervasyonu sitesi. Aklınıza gelen, piyasanın en iyi markalarına burada ulaşabiliyor ve daha da önemlisi benzer tesisler için karşılaştırmalı fiyatları ve adaptasyon durumlarını görebiliyorsunuz.

Rezervasyonu hallettiysek gelelim Pamukkale otel fiyatları konumuza.

Detaylara girmeden bütçe konusunda kafanızı rahatlatayım. Pansiyonlardan lüks otellere, Pamukkale’de her bütçeye uygun tesis bulabilirsiniz.

Pamukkale otelleri için sıradan fiyatlar ise şöyle:

Pamukkale ilçe merkezinde ve Denizli merkezde yerinde fiyatlı oteller 2 birey gecelik 150 – 200 TL civarı, 4 – 5 yıldız oteller ise 400 – 500 TL civarıKarahayıt’ta ise yerinde fiyatlı tesisler olsa da başlıca daha lüks tesisler olduğu için fiyatlar da genelde yüksek. 2 birey gecelik ortalama 500 TL

Özetle Pamukkale’de Nerede Kalınır?

Pamukkale'de nerede kalınır rehberi

Pamukkale’de nerede kalınır, Pamukkale konaklama bölgeleri ve Pamukkale otelleri… Rehber her tarafında Pamukkale’de keyifli bir konaklama deneyimi için ihtiyacınız olacak her şeyi paylaşmaya çalıştım. Umarım yardımcı bilgiler edinebilmişsinizdir.

Tüm bunların özet bir anlatımı içinse buyurun okumaya!

Pamukkale’de konaklama için ideal 3 bölge bulunuyor: Pamukkale ilçe merkezi, Karahayıt ve Denizli şehir merkezi.

Ilk Kez Pamukkale seyahatinden beklentiniz Pamukkale’ye, travertenlere ve antik kentlere karşın daha turistik bir geziyse Pamukkale ilçe merkezi sizin için en ideal seçenek olacaktır. Bilhassa zamanınız kısıtlıysa mutlaka birincil tercihiniz merkez olsun.

“Değil ben daha artı keyif istiyorum.” veya “Şifalı sular hedefim!” diyorsanız ise Karahayıt tesisleri sizin için çok iyi olacaktır.

Pamukkale’de ünlü bir termal merkez olan Karahayıt’ta bulunan termal oteller, lüks olanaklarından fizyoterapi merkezi gibi özellikleriyle Türkiye’de kaplıca turizminin en sevilenleri.

Ancak dikkat! Karahayıt‘ta otel fiyatları yüksek çünkü çoğunlukla oteller lüks, olanaklar zengin vs. Yani Pamukkale’de yerinde fiyatlı otel arıyorsanız tercihinizi Pamukkale ilçe merkezinden yandan yapın.

Son bölge önerim ise Denizli büyük kasaba merkezi oldu. Pamukkale ve Karahayıt’la kanaat etmek istemeyenler, çevreyi de gezip bakmak isteyenler için en hoş seçenek. Çünkü unutmayın, Denizli çevresinde ve tabii ancak Denizli içinde gezilecek, görülecek birçok yer var.

Pamukkale’de otel tavsiyesi isteyenler içinse her bölgeye özel favorilerim şu şekilde:

Pamukkale merkezde 3★ Venus Suite Hotel,Karahayıt’ta 5★ Pam Thermal Hotel & Clinic Spa,Denizli merkezde 4★ North Point Hotel.

Pamukkale’de nerede kalınır konusu kısaca bu şekilde. Bölgede gezip görülecek en popüler yerlerle ilgili bilgi ve fotoğrafları Pamukkale Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 13 Yer! başlıklı yazıda bulabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bahçelievler escort İstanbul escort beylikdüzü escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort ataşehir escort