PTT ayçiçek yağı satışı ne zaman başlayacak? PTT ucuz ayçiçek yağı fiyatı ne kadar?

PTT ayçiçek yağı satışı ne zaman başlayacak? PTT ucuz ayçiçek yağı fiyatı ne kadar?

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Tarım Kredi Kooperatifleri’nin (TKK) yanı sıra Fiskobirlik ve Çaykur ürünlerinin de online satmak yapan PttAVM.com’a dahil edilerek, bu kooperatiflerin şubesinin bulunmadığı yerlerde de internet üzerinden indirimli mahsul satılacağını duyurdu. Bu açıklama sonrasında halk “PTT ayçiçek yağı ne zaman satışı ne vakit başlayacak?” sorusunu sorgulamaya başladı.

PTT ayçiçek yağı ne zaman satışı ne süre başlayacak?

Esas yiyecek ürünlerindeki fiyat artışlarına karşı kooperatifler ve PTT’nin kesik satış ortaklığı devreye alınacak. PTT ucuz ayçiçek yağı satacak. Ayçiçek yağı satışının ne süre başlayacağı ve kadar olacağı merak ediliyor.

İlk olarak, ayçiçek yağı ilk kez elde etmek üzere, zeytinyağı, şeker, bakliyat, un, tuz, salça ve bal gibi temel yiyecek ürünlerinde fiyatların aşağıya çekilmesi için kooperatif ürünlerine ağırlık verilecek. Ücretsiz kargo ile de üretici ve tedarikçilerin indirime takviye vermesi sağlanacak.

PTT ayçiçek yağı fiyatı ne değin, muhakkak oldu mu?

Ürünlerin ne değin olacağı az önce muhakkak olmadı. PttAVM.com sitesi üzerinden satışa sunulduğunda kesilmiş ürünlere ulaşabilirsiniz.

Marketlerde ayçiçek yağı ücretleri ne kadar?

TÜİK verilerine tarafından, ayçiçeğin kilogram fiyatı son bir yılda yüzde 52,3 arttı. Alıcı enflasyonunu gecikmeli olarak etkileyen yurt içi imalatçı fiyatlarına bakıldığında, “nebati ve hayvansal akışkan ve katı yağlar” sektöründe son bir takvim fiyat artışının yüzde 63,3 olduğu görülüyor. Bu koşul, yağ fiyatlarının önümüzdeki dönemde artacağına işaret ediyor. Marketlerde yağ fiyatı yansımalarına bakıldığında 5 litra ayçiçek yağının minimum 60 liradan başlayıp 80 liraya değin fiyat aralığında olduğu söylenebilir. Ürünler markete ve markaya kadar değişiklik gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir