Roketlerle askeri malzemeler taşınması hedefleniyor

Roketlerle askeri malzemeler taşınması hedefleniyor

Roketler genellikle askeri malzemeler taşımak için kullanılmıyor. Uzaya uydu fırlatma amacıyla seçim edilen roketler bundan sonra yeni bir programa dahil olacak. Devasa roketler kullanılarak Dünya üzerinde kargo taşımacılığı yapılabilecek. Burada roketleri cazip kılan niçin çabuk olmaları.

Dünyanın uzaktan bir bölümünden diğer bir uzak bölümüne gönderilen roketler doğruca mesafeler fazla kısa bir ülkü gelecek. ABD Hava Kuvvetleri bir konferansta bunu nasıl yapacaklarını paylaştı. Bilhassa uzak bölgelere yapılacak operasyonlar için seçim edilecek.

ABD tarafından yapılan bazı açıklamalara göre en yeni roket sistemi öncelikli konular içerisinde yer alacak. Roket Kargo olarak isimlendirilen bu çalışmalar 47,9 milyon dolarlık bütçe kullanacak.

Herhangi bir roket Dünya’yı az daha 90 dakikada turlayabiliyor. Böyle bir hız eğer askeri konularda kullanılırsa ortaya heybetli bir menfaat çıkabilir. Bu Nedenle 30 ila 100 ton arasındaki ağır yükler kolay bir şekilde taşınabilecek. Ama bu roketlerin kim kadar üretileceği az önce net değil.

SpaceX şirketi tarafından geliştirilen Starship projesi ile birlikte 100 ton yük taşıma kapasitesi sağlanabilecek. ABD Hava Kuvvetleri muhtemelen bu teknolojiyi kullanacak. Oysa birçok birey emekleme aşamasında olan şirketlerin seçim edileceğini söylüyor. Bu Nedenle küçük şirketlerin büyümesi de sağlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir