Samsun Tabip Odası Başkanı: Ertelenmiş bayram ziyaretlerine dikkat, sosyal hareketlilik azaltılmalı

Samsun Tabip Odası Başkanı: Ertelenmiş bayram ziyaretlerine dikkat, sosyal hareketlilik azaltılmalı

SAMSUN Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, “Bayramdan çıktık ve önümüzde askıya alınmış bayram ziyaretleri var. Itinalı olmalıyız, sosyal hareketliliği azaltmalıyız” dedi.

Tam kapanma sonrası sosyal hareketliliğin azaltılması gerektiğini gösteren Samsun Tabip Odası Başkanı Furtun, kentte jurnal vaka sayılarının 500’e kadar indiğini söyledi.

Hastanelerde ve yoğun bakımlarda rahatlama olduğunu kaydeden Dr. Furtun, “Aşamalı normalleşme başladı ama sabahtan aşırı yoğunluk hissettik. Okullar açılmamasına rağmen fazla derecede trafik vardı. Kalabalığın dışarıda epeyce yoğun olduğunu görüyoruz. Açılma ile beraber halkımızda ‘tamamen bitti’ algısının olmasını istemiyoruz. Bayramdan çıktık ve önümüzde askıya alınmış bayram ziyaretleri var. Tedbirli olmalıyız, sosyal hareketliliği azaltmalıyız.

Kapalı ortamlarda bir arada olmamaya çok dikkat etmeliyiz. Olgu sayılarımız azalmışken açılım ile beraber artmasından üzüntü ediyoruz; çünkü bu durumu tekrar tekrar yaşadık. Bu yüzden daha önce yaptığımız hataları yapmamamız gerekiyor. Halkımızı bu konuda aklıselim olmaya davet ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir