Sedat Peker’in lideri olduğu örgüte operasyonda gözaltı sayısı 52’ye yükseldi

Sedat Peker'in lideri olduğu örgüte operasyonda gözaltı sayısı 52'ye yükseldi

Alınan bilgilere kadar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ekipleri, Sedat Peker’in lideri olduğu örgüte organize suç örgütüne İstanbul, Ankara, Hatay, Konya, Sakarya, Kocaeli ve Trabzon’da eş zamanlı işlem düzenlemişti. Yaklaşık 121 adreste arama gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 52’ye yükseldiği bildirdi.

Operasyonun detayları da emin oldu

Suç örgütüne yönelik operasyonun detayları belirlenmiş oldu. Gözaltı kararı verilen 63 birey ile ilgili 2018-2019 yılları aralarında teknik ve fiziksel takip imkanları kullanılarak yapılan incelemeler sonucu, örgütün ilk önce ‘kabahat derin etki bırakmak nedeniyle örgüt kurmak’, ‘nitelikli yağma’, ‘gasp’, ‘rüşvet’, ‘yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ gibi çoğu suça karıştığı belirlendi. Hakim yapılan adreslerde gerçekleştirilen aramalarda 16 tabanca, 4 kurusıkı silah, 9 şarjör, 3 av tüfeği, 54 delici ve kesici cihaz, 2 çelik yelek, bin 270 tane fişek, 332 kartuş, 8 telsiz, 1 uzun namlulu silah dürbünü ve fazla sayıda çek-bağ ele geçirildi.

Gözaltına alınan 52 şüphelinin emniyetteki sorgusu sürerken, arasında organize kabahat örgütü lideri Sedat Peker’in de aralarında olduğu 11 kaçak şüphelinin yakalanması için operasyonların sürdüğü bildirildi.

Vefalı Kahraman
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir