Sinema salonları, uzun bir aranın ardından yeniden kapılarını açtı

Sinema salonları, uzun bir aranın ardından yeniden kapılarını açtı

İçişleri Bakanlığının ilgili genelgesi ve sektör temsilcilerinin talebi doğrultusunda hazırlıklarını tamamlayan sinema salonları, dün itibarıyla yeniden kapılarını açtı.

Kovid-19 tedbirleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren sinema salonlarında, sosyal uzaklık kuralına uygun şekilde bir koltuk manâsız bırakılarak oturuluyor ve film baştan başa maske takma zorunluluğu bulunuyor.

Ankara’da bir alışveriş merkezindeki sinema salonuna gelen Serkan Şahin, salgın döneminde bıktırıcı bir dönem geçirdiğini belirterek, salonların açılmasının keza sinema salonu sahipleri ayrıca de uzun zamandır evde süre geçiren vatandaşlar için iyi olduğunu söyledi.

Bir diğer sinemasever Emre Gündoğan ise “Üniversite sınavı yeni bitti. Sinemaların açılması da gayet güzel oldu. Çünkü uzun zamandır evdeydik. Bugün de güzel bir film çıkıyor: Seri ve Şahlanmış 9, kafa dağıtmak için iyi oldu.” dedi.

Umut Atalay da salgın sürecinin sıkıntılı geçtiğini, bu nedenle sinemaya gitmenin iyi bir aktivite olacağını açıklama etti. Tedbirlere de uyulduğunu vurgulayan Atalay, “Çok topluluk yok, birer koltuk haylazlık var. O yüzden sinemaların açılması iyi oldu bence.” diye konuştu.