Şişli’de vatandaşın kabusu olan yankesici çetesi çökertildi

Şişli’de vatandaşın kabusu olan yankesici çetesi çökertildi

Şişli’nin öbür semtlerinde takriben 3 ay içerisinde 10 vatandaşın cep telefonu çantalarından ve montlarından yankesicilik yöntemiyle kaşla göz aralarında çalındı. Vatandaşların şikayeti üzerine Şişli İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Yaklaşık 3 ay boyunca toplu taşıma araçlarının ve mağazaların emniyet kameraları ile kent güvenlik kameralarını incelemeye bölge Şişli polisi, izleme yaptı.

Olayların yaşandığı andan itibaren saatlerce izleme yapan polis ekipleri, şüphelilerin eşkallerini ve kimliklerini saptama etti. Olayları gerçekleştiren 15 ayrı şahıs olduğunun belirlenmesi üstüne Şişli Asayiş Büro Amirliği ekipleri, şahısları yakalamak için harekete geçti. Yapılan bir dizi etken sonucunda 15 belirsiz öbür günlerde kıskıvrak yakalandı. Yapılan aramalarda ele geçirilen 6 cep telefonu mağdurlara teslim edildi. öte yandan yankesicilik anları ise kameralara yansıdı.

Vatandaştan Şişli polisine teşekkür

Gözaltına alınan 15 kararsız, ifadelerinin alınmasının gerisinde adliyeye sevk edildi. Telefonlarını teslim alan vatandaşlar ise Şişli İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti. Cep telefonu çalınanlardan birinin görme engelli müzik öğretmeni Merve Yılmaz olduğu ortaya çıktı.
Şişli polisinin hırsızlık ve yankesicilik suçlarıyla çaba zarfında çalışmalarının devam edeceği öğrenildi.

Doğan Can Cesur
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir