Son Dakika: “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın avukatı, iddiaları yalanladı: Aile baskısı nedeniyle teslim olmamış

Son Dakika:

“Tosuncuk” lakaplı Aydınlatılmış dün gece saatlerinde Türk Hava Yolları uçağı ile Brezilya’dan Türkiye’ye getirildi. Aydın’ın ilk sorgusu İstanbul Havalimanı’ndaki nöbetçi savcılıkta yapıldı.

EMNİYETTEKİ İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 4 gün gözaltı süresi verilen Okumuş, buradaki işlemlerinin ardındaki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Aydın’ın sorgusu için özel bir ekip oluşturuldu. Afiyet kontrolünden geçirilen Kültürlü’ın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

İDDİALARA YALANLAMA

Süreçle ilgili Aydın’ın avukatı Fatih Kuş’tan bir tanımlama geldi. Müvekkilinin demin ifade vermediğini söyleyen Kuş, ‘aile baskısı nedeniyle teslim oldu’ iddialarını yalanladı. İfade öncesi herhangi bir izah etme yapılmayacağını söyleyen Kuş, “Hemen Şimdi açıklama vermedi, ifadesinde hepsine tarafsızlık getirecek zaten. Sonrasında basın açıklaması yapacağız” diye konuştu.

LİSTEYE İLİŞKİN DE BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Aydınlatılmış’ın elinde mağdurların listesi olduğu biçiminde çıkan haberlere ise, “Ona ilişkin de bir açıklama yapmayacağız” sözlerine yer verdi.

75 BİN YILA DEK HAPİS İSTEMİ

30 yaşındaki Mehmet Okumuş, ‘elektronik ortamda ödeme sistemleri yoluyla hırsızlık yapma’, ‘kooperatif kurarak insanları aldatma’, ‘suçunu finans etmek için organizasyon kurma’, ‘taahhüt vererek toplanan varlıkları aklama’ ve ‘vergi yasanın ihlali’ suçlamasıyla aranıyordu. Kültürlü hakkında 75 bin yıla dek hapis isteniyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir